Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Ale21's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.04.2011
    Postari in forum
    209

Ajutor...analizele sunt ok?

Buna fetelor,va cer ajutorul intr-o problema,am facut analize de sange+urina,toate au iesit ok doar ca leucocitele sunt 154 iar valoarea de referinta este 28,si celulele epiteliale superficiale sunt fff multe 482 fata de 28 cat e referinta.Am programare la consultatie abia miercuri,doctorita de familie e in concediu....mai pot astepta pana miercuri sau bebelusa mea poate patii ceva?mentionez ca am 7 luni de sarcina....astept raspunsuri,va multumesc.

mada_lyna
    Guest

mada_lyna
    Guest
    la pct.2 se vb despre leucocite nr mare

mada_lyna
    Guest
    si mie mi-au iesit nasol cand eram gravida,dar cica e normal in sarcina sa iasa mai marite.acuma,valorile maximale in sarcina nu stiu cat ar putea fi. in orice caz,am citit ca in timpul sarcinii,multe femei fac infectii urinare(probabil cauza leucocitelor marite).poate ma insel,dar nu e asa grav

Floricica Nou Venita Raluchet's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.06.2011
    Postari in forum
    193
    Nu este grav,dar nici bine nu este...stai linistita si nu te mai stresa din orice pentru-ca transmiti starea ta fatului si nu-i tocmai bine.
    Ai rabdare pana mergi la doctor si va face pentru tine cele necesare.Sarcina usoara si multa sanatate.

Membru inregistrat la
    28.04.2011
    Postari in forum
    209
    Multumesc fetelor de raspunsuri si incurajari,sunt tare curioasa ce zice si medicul....va salut si va urez multa sanatate si o sa revin cu verdictul medicului.

Membru inregistrat la
    28.04.2011
    Postari in forum
    209
    Am revenit cu vesti,analizele sunt ok,medicul mi-a explicat ca sunt leucocite de sarcina si nu trebuie sa ne facem griji ca e normal in schimb mi-am vazut galushcuta si avea circulara de cordon.....of of...si eu care vroiam sa nasc natural.vom vedea pana atunci,poate o sa-l dea jos dar sunt slabe sanse.va salut

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari