Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266

Viusid sirop

am o fetita de 2 ani si 9 luni,si a fost internata 5 zile pt pneumonie,si acum are tratament pentru acasa.pot sa ii dau brancho vaxon?si in paralel pot sa ii dau viusid?vreau sa ii cresc imunitatea si sa o pun pe picioare.ea are tratament cu antibiotic si un sirop pt tuse.

Floricica Avansata ralukut's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2008
    Postari in forum
    1.401
    Bronho-vaxom se poate da f. bine si in timpul bolii, impreuna cu antibioticul, etc.
    De Viusid nu stiu nimic. Da-i mai bine Septilin.

Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    acesta mi la recomandat doctora de fam,dar nu prea am incredere in ea.a zis ca e bun si pt ficat,ca are ficatul un pic marit de la pastile.nici nu stiu ce sa fac.as fi vrut sa stiu daca a mai folosit cineva acest sirop

Moderator Floricica Avansata NicoleD's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    Pai, daca deja are probleme de la medicatie, mai bine astepti sa se faca bine si apoi poti incepe cura de imunizare.
    Cum si-a dat seama ca are ficatul marit? I-au facut si analize in spital >?

Floricica Novice ALESUTA's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2011
    Postari in forum
    527
    Citat Postat de madasabi Vezi mesajul
    acesta mi la recomandat doctora de fam,dar nu prea am incredere in ea.a zis ca e bun si pt ficat,ca are ficatul un pic marit de la pastile.nici nu stiu ce sa fac.as fi vrut sa stiu daca a mai folosit cineva acest sirop
    Buna!!!Eu am folosit Viusid la fetita mea de 2 ori,mi-a fost recomandat de dr Stanciu,mie mi-a pus copilul pe picioare acest sirop,sanatate!!!

Floricica Senior claudia252820's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.07.2010
    Postari in forum
    3.390
    buna! uite si eu ii dau bebelusei de 7 luni viusid. mi l a prescris ptr inapetenta si imunitate. papa mai bine acum insa legume oricat ma chinui nu vrea.

Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    da iau facut analize de 2 ori la spital.o data iau iesit transaminazele mai mari,si o data leucocitele care zice ca din cauza infectiei,si apoi dupa tratament cu antibiotic injectabil,tot in spital iau facut iar leucocitele.deci la analize a iesit ficatul marit

Floricica Nou Venita mayaadriana's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.06.2009
    Postari in forum
    234
    am o fetita de 2 ani si 9 luni,si a fost internata 5 zile pt pneumonie,si acum are tratament pentru acasa.pot sa ii dau brancho vaxon?si in paralel pot sa ii dau viusid?vreau sa ii cresc imunitatea si sa o pun pe picioare.ea are tratament cu antibiotic si un sirop pt tuse.
    Si baietelul meu a facut pneumonie si am stat 5 zile in zpital si i s-a dat LIV52 pt ficat.
    I-au facut si ecograf sa vada daca are ficatul marit?

Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    nu iau facut eco,dar mie doctora de fam mia zis ori viusid,ori liv 52.dar ma gandeam sai iau si liv52 cand termin cu asta.alea sunt tot vitamine?sau sunt speciale pt ficat?oricum din analize a reiesit ca are putin ficatul marit,iar eu am bagato pe regim alimentar,mancare cat mai usoara,fructe,cereale daca vrea dulce si lactate,inafara de smantana.

Floricica Cu Vechime DianaL's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.10.2007
    Postari in forum
    5.697

Foarte Bine

Si mie mi-a fost recomandat Viusid dupa o pneumonie urata la Luca. Vreau sa zic ca sunt tare multumta de siropel. Ii dau 5 ml pe zi si din primavara Luca nu a mai racit grav, decat cate putin rosu in gat sau muci, dar nu forme asa grave ca in primavara cand i-am umflat funduletul cu cefort si tot nu sapam de pneumonie. I-am dat 3 luni in primavara si acum suntem iarasi pe o cura de Viusid. E foarte bun imunostimulator, mai ales la pacientii cu bronsite sau pneumonii in antecedent. Si dupa cateva zile de Viusid mananca copiul meu orice, intr-una rontaie cateceva.

Deci de la mine o sa auzi doar cuvinte de lauda despre Viusid. Ce nu-mi place la el e pretul...58 de lei la sticla de 100 ml....:(

N-am specificat ca Luca are acum 3 ani si 5 luni si pneumonia mi-a facut-o la 2 ani si 9-10 luni.

Pupicei si sanatate

Floricica Cu Vechime DianaL's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.10.2007
    Postari in forum
    5.697
    Si pentru ficat vitamine i-am dat Liv 52 sau MineVita.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari