Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice ghiocelul_rosu's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410

Tatal vrea sa o vada

Sa va povestesc de la bun inceput de cand am ramas gravida si pana in momentul de fata tatal fetitei mele nu sa interesat de ea pur si simplu nu ia pasat nici macar in momentul cand ia-m facut certificatul de nastere......
    Acum are pretentii sa o vada desi pana acum nu ma ajutat cu nimic in cresterea ei
    Eu as vrea sa ii dau voie sa o vada dar nu vreau ca fata sa se ataseze de el iar apoi el sa plece iar copilul sa sufere.....ce ma sfatuiti??

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    depinde.tu stii cel mai bine daca va pleca iar.eu una sunt mai rea din fire.nu las lasa.cum nu la interesat pana acum,dc vrea?tea sunat cand sa nascut?la botez cum a fost?a venit?a intrebat vreodata de micut?daca e sanatos?cum ii merge?creste bine?tu stii cel mai bine.parerea mea este ca nu

Floricica Nou Venita michela's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.05.2008
    Postari in forum
    279
    eu cred ca un copil are dreptul la afectiunea si atentia ambilor parinti.e normal din partea ta ca vrei sa o protejezi dar v-a veni un moment in care ea te va intreba de tatal ei.iti spun asta din proprie experinta.chiar daca tatal meu nu a fost un tata exemplar eu i-am dus lipsa cat am fost mica.oricum nu cred ca se va atasa asa de repde de el.s-ar putea mai degraba sa fie invers si sa-si de seama el de ceea ce a pierdut.e mai bine sa stie ca exista un tata si pt ea decat sa ramana cu un gol in inima...oricum fa cum crezi tu de cuviinta!

Floricica Cu Vechime iulia25's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.09.2008
    Postari in forum
    8.120
    buna
    eu te sfatuiesc sa-l lasi sa-si cunoasca fetita
    asa cum a spus si michela ea are nevoie de afectiunea mandurora ,poate si-a dat seama ca a gresit si vrea sa repare greseala
    ai o fetita minunata
    te pup si multa bafta

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Si eu zic ca e bine sa il lasi sa o cunoasca, poate in timp iese ceva bun din asta, dar in acelasi timp sa nu lasi garda jos emotional, si sa nu iti faci sperante prea mari, ca din cate inteleg, nici macar pe hartie nu e tata. Adica poate oricand sa isi ia zborul ca nu are nici o obligatie.

Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410
    Citat Postat de madasabi Vezi mesajul
    depinde.tu stii cel mai bine daca va pleca iar.eu una sunt mai rea din fire.nu las lasa.cum nu la interesat pana acum,dc vrea?tea sunat cand sa nascut?la botez cum a fost?a venit?a intrebat vreodata de micut?daca e sanatos?cum ii merge?creste bine?tu stii cel mai bine.parerea mea este ca nu
    Nu a fost nici la spital cand sa nascut la botez nici atat acum 3 saptamani ma sunat sora lui si a venit sa isi vada nepoata el nu sa interesat deloc si cum il cunosc foarte bine adica stiu ca nu ii plac resposabilitatiile .....nu prea as vrea sa il las sa o vada inteleg ca probabil e curios dar nici copilul asta nu e o jucarie si nu am de gand sa permit ca copilul asta sa sufere din cauza lui.

Floricica Novice teodora33's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.04.2011
    Postari in forum
    329
    Da, eu zic sa il lasi sa il vada. Dar nu atat de mult incat sa se ataseze de el, pentru ca ii va fi greu ei, daca el va pleca. Acum, vazand ca e mica, nu e asa mare paguba sa il lasi sa o vada, fiindca nu poate constientiza atat de bine ca e tatal ei.

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    Citat Postat de michela Vezi mesajul
    eu cred ca un copil are dreptul la afectiunea si atentia ambilor parinti.e normal din partea ta ca vrei sa o protejezi dar v-a veni un moment in care ea te va intreba de tatal ei.iti spun asta din proprie experinta.chiar daca tatal meu nu a fost un tata exemplar eu i-am dus lipsa cat am fost mica.oricum nu cred ca se va atasa asa de repde de el.s-ar putea mai degraba sa fie invers si sa-si de seama el de ceea ce a pierdut.e mai bine sa stie ca exista un tata si pt ea decat sa ramana cu un gol in inima...oricum fa cum crezi tu de cuviinta!
    am vrut sa raspund, insa as fi spus acelasi lucru ... ai dreptate, un copil nu trebuie privat de unul dintre parinti de catre celalalt. indiferent cum e, mai devreme sau mai tarziu va ajunge sa il cunoasca si atunci va decide singur ce fel de relatie vor avea...

Floricica Avansata ralukut's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2008
    Postari in forum
    1.401
    Ce dragute sunteti,fetelor!
    Ce afectiune poate oferi un astfel de om? Ce schimbari sa astepte de la el?
    Are el acum curiozitati si gata, trebuie sa-i faca pe plac. Eu zic ca daca vrea neaparat sa o vada, arata-i-o o data si atat.
    Sunt convinsa ca nici nu are prea multe posibilitati materiale sa te ajute si va fi ceva de moment.
    Cand va fi fetita mare si va vrea ea sa-l cunoasca, o va face, dar deocamdata cred ca nu pierde nimic daca nu-l stie.

Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410
    Are posibilitati materiale fiindca lucreaza dar el din incapatanare nu vrea sa ma ajute....opinia lui e asta : Daca nu ai facut ce ti-am zis eu ( adica avort)atunci descurca-te cum stii....
    Cum sa stau eu in casa cu asemenea om? sau sa ii mai permit sa fie tata doar pentru ca sa plictisit si are nevoie de ceva nou?

Floricica Cu Vechime adryaana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.10.2009
    Postari in forum
    7.717
    ma nus.. e o problema delicata...
    e delicata pentru ca si eu am fost in situatia copilului tau............. desi au fost casatoriti si au divortat dupa divirt nu prea a mai vrut sa stie de mine vre0o 3,4 ani.. asta pana am iesit in lume:)) si ii spuneau rudele ce bine ii seaman............
    nu prea s-a obosit cu vizitele...
    sa imi amintesc.......... deci.. odata inainte de ziua mea a venit de mi-a adus o saniuta.. eu sunt din noiembrie.. si ceva hainite..apoi chiar inaitne de craciun a venit de mi-a adus pachetelul cu dulciuri de la servici......... si odata vara a venit si mi-a adus o punga de pere:))
    asta pana sa ajung la gradi\
    dupa aceea pauza totala.. doar intalniri intamplatoare...................\
    tu decizi........ daca e felul ca oricum nu prea vine .. tot acolo esti.. vine din cand in cand si asta e........
    oricum.. la vremea aia eu tin minte ca ma bucuram ca venea... \dar apoi..nus.. nu imi amintesc sa ma tot fi gandit ca nu vine.. aveam in jurul meu destule persoane care sa-mi arate dragostea......... oricum copilul e inca mic acum... sigur nu-si va aminti ca a fost acum tatal... poate mai incolo
    e aiurea.. multa intelepciune in alegere...........

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari