Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita bubuta2008's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.04.2011
    Postari in forum
    3

Nelamurit Salivatie in exces la copil de 3 ani

Buna ziua.am un baietel de 3 ani care are o hipersalivatie ce ma aduce la disperare.am mers la mai multi medici dar nimeni nu mi-a spus ceva concret.am fost la orl,mi-a zis ca e de competenta stomatologica,am fost la stomatolog(maxo-facial)m-a trimis la orlist,apoi pe la vreo 3 pediatri si iar la stomatolog.nu stiu unde sa mai merg cu el.tin sa va mentionez ca de la nastere sta numai cu gurita deschisa,iar la orl mi-au spus ca are si polipi.sunt disperata ptr ca anul acesta va merge la gradi si e destul de dificil.poate ma sfatuiti ce as putea sa mai fac.am inteles ca dupa un timp au mai fost cazuri ,cand le-a stagnat salivatia,dar cat sa mai astept?oare ceva medicamente nu se gasesc ptr asa ceva?multumesc anticipat.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    poate ti se pare intrebarea stupida si vorbesc in necunostinta de cauze pt ca fetita mea nu a salivat nicodata.ii mai da vreun dintisor?daca nu e de la polipi,pe care cand ii vei scoate nu va mai saliva,asta stiu de la baiatul unei prietene.iar legat de gradinita nu iti face probleme.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    legat de gradi e ca si cum ai zice are pampers,nu il duc la gradi.e ceva normal.sunt copii si sunt diferiti.succes

Floricica Avansata Andreea_Rainbow's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2010
    Postari in forum
    2.069
    exact asa a patit o prietena cu baietelul ei, care acum are 5 ani, si inca are problema asta. la el, problema este datorita polipilor, pentru ca sta mereu cu gurita deschisa, insa peste cateva saptamani il vor opera, si cred ca se va rezolva situatia. daca si in cazul vostru este tot din cauza polipilor, cred ca cea mai buna solutie ar fi indepartarea lor. insa doar voi si medicul vostru puteti sa hotarati cum e mai bine pentru micutul tau.

Floricica Nou Venita michela's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.05.2008
    Postari in forum
    279
    baietelul unei prietene de-a mele avea aceeasi problema.si ea credea ca sunt dintisorii insa avea 2 ani si ceva si el tot saliva.ii schimba babetica o fiecare jumatate de ora.in cele din urma a fost cu el la control si a descoperit ca ava ceva la stomac.

Floricica Nou Venita bubuta2008's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.04.2011
    Postari in forum
    3
    Multumesc mamici ptr parerile voastre.astept si pareri noi

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari