Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mrvica_24's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.12.2011
    Postari in forum
    2

Pareza de plex brahial din nastere

Ne pare rău pentru scris rău, încă ucim limba română.

Stie cineva un doctor bun pentru copii kinetoterapie de 8 luni? Prejudiciu la nastere, diagnosticul Paresa plexus brachialis stânga mână? Practica de naștere aici, în Muntenegru.Se deplasează în luna februarie la Bucuresti, asa ca am recomandăm multe sfaturi și ajutor.

Va multumesc anticipat!

Floricica Senior angel24's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.08.2007
    Postari in forum
    4.843
    Recomand cu mare incredere pe dna dr Simona Thiery. Noi facem kinetoterapie la clinica Recover din Bucuresti si suntem f multumiti de rezultate.O echipa de medici de nota 10,ortoped,kineto si neurolog pediatru...Daca veniti in Bucuresti nu ezitati sa o consultati pe dna dr.Lucreaza cu copii f mici,de la cateva saptamani de viata iar rezultatele sunt f bune.

Floricica Nou Venita irina.nastasee's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2011
    Postari in forum
    3
    Cele mai bune rezulatate le poti obtine cu terapia Vojta. Cauta un kinetoterapeut care e specializat in aceasta terapie. In Bucuresti sunt mai multi.
    Multa sanatate!

Floricica Nou Venita BaBau's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.11.2011
    Postari in forum
    5
    Daca nu e spastica mâna/brațul afectat, nu se recomanda Vojta... Poate metoda Bobath ajuta mai mult, sau gimnastaca suedeza clasica... La 8 luni nu se practica cu succes Vojta. Stiu copil la care terapeutul Vojta i-a fracturat clavicula...

Floricica Nou Venita mrvica_24's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.12.2011
    Postari in forum
    2
    Iată-mă din nou :-) Multumesc pentru sfat!

Fiul meu exercitarea metoda Bobt aici din Muntenegru. O mulțime de progres.

Nu orice se poate recomanda un terapeut, care va veni acasă cu noi din Bucuresti,pentru a lucra cu fiul meu? Fiul meu este de 10 luni.

Floricica Nou Venita BaBau's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.11.2011
    Postari in forum
    5
    cei mai multi dintre terapeuti merg acasa si la client, ''după servici'', la preturi autoevaluate... doar intrebati in clinica, daca va poate ajuta dupa servici.... sigur se va gasi unul. e posibil ca pretul sa nu fie foarte practic... mult succes terapeutic!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari