Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita gabycony's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.07.2013
    Postari in forum
    1

Indemnizatie copil

Buna ziua,
    Sunt angajat la o firma, dar in acelasi timp am devenit administrator la firma mea, in curand vreau sa devin mama, dorec sa stiu daca beneficiez de concediu cresterea copilului, ne fiind angajat la firma mea. multumesc

Floricica Novice meprincipessa's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.06.2010
    Postari in forum
    344
    Atata vreme cat iti sunt platite contributiile catre stat la locul tau de munca vei primi indemizatie pentru crestere copil.

Floricica Nou Venita izabellab's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2012
    Postari in forum
    167
    Nu am inteles prea bine ...esti admisitrator la firma ta, dar nu esti angajata la firma ta? Vrei sa spui ca este firma ta?
    Ideea este ca primesti indemnizatie de cresterea copilului si concediu daca ai lucrat ultimele 12 luni. In perioada in care esti in concediu de cresterea copilului, daca obtii venituri impozabile ti se suspenda aceste drepturi.

Floricica Nou Venita maramary's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.06.2014
    Postari in forum
    2
    Buna seara!am si eu o nelamurire..sunt insarcinata si pe data de 6 trebuie sa nasc.dar un an la servici fac pe 15 iunie..ma incadrez pt indemnizatie?asyept raspuns va roggg

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari