Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior Sofia23's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.05.2009
    Postari in forum
    3.303

Suprapunere 2 CCC

Buna seara,
    am urmatoarea intrebare:atunci cand se suprapun 2concedii de ingrijirea copilului,se mai primesc lunar pe langa indemnizatie cei 600ron pana la terminarea primului CIC?Eu am nascut in aprilie 2012 al doilea copil si in septembrie 2012 se termina CIC-ul ptr primul copil.Voi primi 5luni pe langa indemnizatie inca 600ron.Daca da,unde pot cere acest drept?
    Multumesc ptr raspuns.

Moderator Floricica Avansata Krisstina's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2010
    Postari in forum
    1.390
    Citat Postat de Sofia_23 Vezi mesajul
    Buna seara,
    am urmatoarea intrebare:atunci cand se suprapun 2concedii de ingrijirea copilului,se mai primesc lunar pe langa indemnizatie cei 600ron pana la terminarea primului CIC?Eu am nascut in aprilie 2012 al doilea copil si in septembrie 2012 se termina CIC-ul ptr primul copil.Voi primi 5luni pe langa indemnizatie inca 600ron.Daca da,unde pot cere acest drept?
    Multumesc ptr raspuns.
    Primesti indemnizatie pentru primul copil in baza OUG nr.148/2005? Daca da, in acest caz, nu poti primi acei 600 lei; acest beneficiu este acordat doar mamelor care au nascut dupa 30 dec 2010 iar in timpul CCC au mai dat nastere unui copil.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari