Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita lieben's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.01.2010
    Postari in forum
    16

Revenire din CIC, restructurare

Buna ziua!

As avea o nelamurire si v-as ruga, in limita timpului, sa imi raspundeti.

Ce se intampla cu o mama care se intoarce la serviciu dupa 2 ani de CIC si ramane la scurt timp insarcinata, insa postul ei urmeaza sa fie restructurat dupa 6 luni. Mentionez ca cele 6 luni sint prevazute de lege, datorita conditiei ei de proaspat revenita din CIC. Restructurarile se deruleaza deja la momentul revenirii ei.

Va multumesc anticipat.

Floricica Avansata monicor12384's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.11.2010
    Postari in forum
    1.296
    eu cred ca daca ii anunti ca esti insarcinata in timpul celor 6 luni nu au cum sa te dea afara

Administrator Floricica Nou Venita pavalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2009
    Postari in forum
    169
    Ii anunti oficial, in scris, ca esti insarcinata si nu au voie sa-ti restructureze postul, apoi o tii din medical in medical pana nasti.

Floricica Nou Venita lieben's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.01.2010
    Postari in forum
    16
    Va multumesc. :) Desi nu stiti, m-ati incurajat si m-ati si linistit.

Moderator Floricica Avansata Krisstina's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2010
    Postari in forum
    1.390
    Citat Postat de lieben Vezi mesajul
    Buna ziua!

As avea o nelamurire si v-as ruga, in limita timpului, sa imi raspundeti.

Ce se intampla cu o mama care se intoarce la serviciu dupa 2 ani de CIC si ramane la scurt timp insarcinata, insa postul ei urmeaza sa fie restructurat dupa 6 luni. Mentionez ca cele 6 luni sint prevazute de lege, datorita conditiei ei de proaspat revenita din CIC. Restructurarile se deruleaza deja la momentul revenirii ei.

Va multumesc anticipat.
    Angajatorul nu este obligat sa pastreze postul unei mame care a stat in CCC de 2 ani; restrictia aceea de 6 luni opereaza doar in cazul in care mama sta acasa numai 1 an.Daca angajatorul a anuntat ca postul se restructureaza, ar trebui sa treci in somaj, te-ar ajuta la obtinerea unei noi indemnizatii pt cresterea copilului.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari