Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita danas34's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2011
    Postari in forum
    30

Proces castigat intr-un judet, redeschis in altul

Buna ziua am un copil in etate de 17ani dintr-un concubinaj tatal nu sa interesat niciodata de copil.Eu sunt casatorita in Portugalia si vreau sami iau copilul aici nu se poate fara procura de la tata.Am mers si am deschis proces pentru incredintare minor eu locuind in Portugalia am platit avocat sa ma reprezinte pe mine. procesul avind loc in jud Tulcea .A decurs totul normal sa facut ancheta sociala si la domicilul mamei mele ca acolo locuieste minorul in prezent si la domicilul tatalui am castigat procesul sa dat pronuntarea .Acum urmeaza surpriza ca am primit iar citatie pentru 20 septembrie tribunalulOlt unde locuieste tatal copilului cere stramutarea dosarului in jud Olt pentru necopententa locala.Eu nu mai am posibilitate de a plati si in jud Olt avocat care sa ma reprezinte si cum poate un minor sa mearga la un proces din jud tulcea in jud olt .Daca mai e nevoie de detaliI dau dar acum sunt tulburata rau credetima .Si inca ceva tatal nu sa prezentat la proces.Va multumesc

mada_lyna
    Guest
    intreaba aici Avocatnet.ro, Forum cu subiecte juridice, economice si de afaceri. Peste 1000 de mesaje zilnic. vezi in ce categorie te incadrezi,si avocatii iti vor raspunde. Bafta multa!

Floricica Cu Vechime cristeepas's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2007
    Postari in forum
    6.010
    mai astepti un an... copilul devine major si nu mai aveti nicio treaba cu tatal

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari