Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime mikis_id's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.10.2007
    Postari in forum
    8.897

Plata de catre angajator a concediului prenatal

buna ziua ....numele meu este mihaela...si am o pb bineinteles ....

am depus la angajator concediul prenatal pe data de 1.05.2012...mi s a spus de la contab ca banii ii voi lua pe data de 31.05.2012...am sunat o azi pe sefa si mi a spus ca nu stie ce sa faca pt ca cas ul nu ii deconteaza in aceeasi zi banii pe acest concediu prenatal....ce pot face in situatia data ? lucrez la ea din anul 2006....

Moderator Floricica Avansata Krisstina's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2010
    Postari in forum
    1.390
    Este obligata sa plateasca , banii ii va recupera oricum de la FNUASS; daca nu intelege, spune-i ca faci reclamatie la ITM; este dreptul tau sa primesti indemnizatia pt concediu, inclusiv sa sesizezi neregulile si nedreptatile ce ti se fac.

Floricica Novice simonacio's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.08.2011
    Postari in forum
    564
    banii se recupereaza in aceeasi luna sau in lunile care urmeaza, adica nu mai plateste la FNUASS. contabila de acolo inseamna ca are o problema, nu poate invoca scuza asta pentru ca e prosteasca. Daca nu recupereaza banii, nu mai e problema ta, tu ai lucrat, ti-ai facut stagiul mai mult decat necesar......e dreptul tau sa primesti banii pe concediu. ia-o cu binisorul si las-o incet sa reflecteze. nu e nevoie de stres nici pentru tine, nici pentru ea.

Floricica Cu Vechime mikis_id's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.10.2007
    Postari in forum
    8.897
    va multumesc fetelor pt rasp....cred ca era suparata pt ca mai am o colega de serv care a nascut in feb anul acesta ....ea intrand in concediu prenatal din noiembr....sefa si contabila au spus ca nici acum nu au primit decontarile....

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari