Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita silviotta's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.05.2009
    Postari in forum
    8

Intoarcerea din CCC la alt loc de munca

Buna ,
    Intervin si eu in speranta ca cineva ma poate ajuta si lumina intr-o problema:
    in noiembrie pe 21 se termina CCC si ar trebui sa ma intorc la serviciul de acum 2 ani.Ideea e ca intre timp mi-am gasit altceva si se va face angajarea pana la sfarsitul lunii octombrie.Diseara voi primi lista cu actele necesare pentru angajare dar mi s-a spus sa ma interesez zi eu ce acte trebuiesc in cazul meu - k ma intorc ai devreme de 2 ani si "intoarcerea" mea e la un alt loc de munca.
    V-ati confruntat cu aceasta situatie?Pe net nu am gasit nimic referitor la situatia mea.
    Multumesc anticipat pentru raspunsuri

Moderator Floricica Avansata Krisstina's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2010
    Postari in forum
    1.390
    Mai intai iti termini " socotelile" cu vechiul loc de munca, pentru ca pe parcursul CCC tu ai avut CIM suspendat. Cand te intorci la serviciu dupa terminarea concediului pt cresterea copilului, faci o cerere. In mod normal si acum tot procedura asta o urmezi: cerere de intoarcere la serviciu si o cerere de incetare a raportului de munca in unitatea unde ai lucrat. Daca te angajezi mai inainte de a termina CCC , va trebui sa anunti in scris acest lucru, pentru ca nu poti fi salariata si sa primesti indemnizatie, fie si numai pentru o luna. Indemnizatia se va suspenda in acest caz.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari