Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior Sofia23's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.05.2009
    Postari in forum
    3.303

indemnizatie intre 2 nasteri

Buna!
    poate ma poate ajuta cineva...Sunt in concediu de crestere a copilului ptr 2 ani (cu vechea lege) si in aprilie 2012 voi naste al doilea copil.As vrea sa stiu daca in perioada apr 2012 si sept 2012(cand implineste fetita mea 2ani) voi lua 2 indemnizatii lunare.
    Multumesc anticipat ptr raspuns !

Floricica Debutanta cristyangeleu's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.11.2007
    Postari in forum
    772
    nu vei lua doua indemnizatii. vei lua in continuare indemnizatia de la primul copil pana in septembrie urmand ca apoi sa iei 75% din banii pe care ii iei acuma ca indemnizatie pana implineste bebe2 2 ani

Moderator Floricica Avansata Krisstina's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2010
    Postari in forum
    1.390
    Citat Postat de sofia23 Vezi mesajul
    Buna!
    poate ma poate ajuta cineva...Sunt in concediu de crestere a copilului ptr 2 ani (cu vechea lege) si in aprilie 2012 voi naste al doilea copil.As vrea sa stiu daca in perioada apr 2012 si sept 2012(cand implineste fetita mea 2ani) voi lua 2 indemnizatii lunare.
    Multumesc anticipat ptr raspuns !
    Nu se acorda doua indemnizatii ( asa cum nu primesti doua salarii pe luna), dar o sa primesti o suma fixa, lunara de 600 lei, din momentul nasterii celui de al 2-lea copil si pana cand primul copil implineste 2 ani. Apoi indemnizatia se va recalcula, pt cel de al 2-lea copil.

Floricica Senior Sofia23's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.05.2009
    Postari in forum
    3.303
    Multumesc frumos ptr raspunsuri !

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari