Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita racoman's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.02.2014
    Postari in forum
    1

Indemnizatie crestere copil

Buna ziua! Am o intrebare daca ma puteti ajuta cu o informatie..Ce documente sunt necesare pt depunerea dosarului de catre tata pt acea luna care este obligatorie pt el ,daca este ultima luna din concediul mamei ,adica ultima luna a implinirii varstei de doi ani a copiluilui. specific ca tatal are cabinet de avocatura individual.veniturile pe ultimele 12 luni anterioare depunerii dosarului, sau anterioare nasterii copiluilui.Si pentru aceasta luna trebuie sa suspende cabinetul?multumesc frumos!

Moderator Floricica Avansata Krisstina's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2010
    Postari in forum
    1.390
    Citat Postat de racoman Vezi mesajul
    Buna ziua! Am o intrebare daca ma puteti ajuta cu o informatie..Ce documente sunt necesare pt depunerea dosarului de catre tata pt acea luna care este obligatorie pt el ,daca este ultima luna din concediul mamei ,adica ultima luna a implinirii varstei de doi ani a copiluilui. specific ca tatal are cabinet de avocatura individual.veniturile pe ultimele 12 luni anterioare depunerii dosarului, sau anterioare nasterii copiluilui.Si pentru aceasta luna trebuie sa suspende cabinetul?multumesc frumos!
    Se depune acelasi gen de dosar (acte), ca in cazul mamei; se va tine cont de perioada anterioara nasterii (cele 12 luni) pt stabilirea cuantumului indemnizatiei.Pe perioada concediului tatal nu trebuie sa inregistreze venituri, deci, posibil sa fie nevoit sa suspende activitatea pe o perioada de 30 de zile, chiar daca are o profesie liberala.

Floricica Nou Venita yrina24's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.02.2014
    Postari in forum
    1
    Buna ziua
    Am o intrebare si as vrea sa stiu daca puteti sa ma ajutati....Eu sunt insarcinata in 3 luni,nu lucrez doar sotul..as vrea sa stiu daca el poate primi indemnizatia de crestere a copilului fara a renunta la servici?
    Multumesc.

Moderator Floricica Avansata Krisstina's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2010
    Postari in forum
    1.390
    Citat Postat de yrina24 Vezi mesajul
    Buna ziua
    Am o intrebare si as vrea sa stiu daca puteti sa ma ajutati....Eu sunt insarcinata in 3 luni,nu lucrez doar sotul..as vrea sa stiu daca el poate primi indemnizatia de crestere a copilului fara a renunta la servici?
    Multumesc.
    Daca nu vrea sa intrerupa serviciul, poate face dosar pt stimulentul de insertie, daca are cel putin 12 luni lucrate anterior nasterii copilului.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari