Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita floriy's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2011
    Postari in forum
    1

Din preaviz in somaj

Buna ziua. Vreau sa va intreb daca intre ultima zi de preaviz si prima zi de somaj sunt "descoperita" cu 20 de zile, mai pot beneficia de indemnizatie? Multumesc.

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    da ar trebuii daca tu ai depus dosarul a doua sau a treia zi dupa incheierea preavizului....atunci esti acoperita ca somajul ti a venit dupa 20 de zile asta este alceva....

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    bine ar fi sa vina dupa 20 zile....
    nici eu nu stiu cum e cu somajul..incepand cu ce data vine..de cand ai depus actele..sau imediat dupa preaviz..Kriss poate ne ajuti..

Moderator Floricica Avansata Krisstina's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2010
    Postari in forum
    1.390
    Citat Postat de floriy Vezi mesajul
    Buna ziua. Vreau sa va intreb daca intre ultima zi de preaviz si prima zi de somaj sunt "descoperita" cu 20 de zile, mai pot beneficia de indemnizatie? Multumesc.
    Nu ar trebui sa-ti faci probleme, pentru ca la indemnizatie se accepta si fractiunile de luna.
    Modificata de Krisstina; 03.12.2011 la 18:04:39.

Moderator Floricica Avansata Krisstina's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2010
    Postari in forum
    1.390
    Citat Postat de dami28elena11 Vezi mesajul
    bine ar fi sa vina dupa 20 zile....
    nici eu nu stiu cum e cu somajul..incepand cu ce data vine..de cand ai depus actele..sau imediat dupa preaviz..Kriss poate ne ajuti..
    Ajutorul de somaj se plateste de la data dobindirii dreptului. Retroactiv nu poate fi platit pe o perioada mai mare de 30 de zile de la data inregistrarii cererii de plata.

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Multumesc Krisstina.mereu ne ajuti!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari