Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita catherina's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.11.2011
    Postari in forum
    25

Depunerea unei cereri pentru a primi pamant

dragi mamicute,am auzit ca poti sa depui cerere ptr pamant la primarie si sa primesti pamant pt ati face casa,dar depinde si de varsta pe care o au cuplul.am inteles ca trebuie sa declare ca sunt casatoriti dar nu stiu daca nu da NUMAI la cupluri proaspete casatorite,si nu da si la o familie,cu copil/copii?noi nu avem mult de la casatorie.a depus cineva o astfel de cerere??multam' mult

Floricica Senior angel24's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.08.2007
    Postari in forum
    4.843
    acum depinde de ce terenuri exista in proprietatea primariei de care apartii. daca primaria nu mai are teren disponibil(cum a fost si cazul nostru) degeaba legea e lege. tin minte ca acum vreo 7 ani cand m-am casatorit eu si se auzise de acest lucru conta f mult ca parintii sa nu fi avut proprietati pe care mai apoi sa le fi vandut.Aici nu ma incadram fiindca parintii mei au avut teren...din cate cereri au fost la vremea respectiva nu s-a solutionat niciuna
    Sincer,eu nu mai cred ca vreo primarie sa mai de-a terenuri gratis oamenilor.S-au facut o multime de combinatii acum cativa ani cand imobiliarele mergeau ca unse si toata lumea vindea si cumpara terenuri.
    Noroc tot cu parintii mei ca mi-au dat o bucatica de teren pe care sa-mi pot construi o casa.
    Oricum,merita sa te interesezi cel mai sigur la primaria de care apartii.

Floricica Nou Venita catherina's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.11.2011
    Postari in forum
    25
    Citat Postat de angel24 Vezi mesajul
    acum depinde de ce terenuri exista in proprietatea primariei de care apartii. daca primaria nu mai are teren disponibil(cum a fost si cazul nostru) degeaba legea e lege. tin minte ca acum vreo 7 ani cand m-am casatorit eu si se auzise de acest lucru conta f mult ca parintii sa nu fi avut proprietati pe care mai apoi sa le fi vandut.Aici nu ma incadram fiindca parintii mei au avut teren...din cate cereri au fost la vremea respectiva nu s-a solutionat niciuna
    Sincer,eu nu mai cred ca vreo primarie sa mai de-a terenuri gratis oamenilor.S-au facut o multime de combinatii acum cativa ani cand imobiliarele mergeau ca unse si toata lumea vindea si cumpara terenuri.
    Noroc tot cu parintii mei ca mi-au dat o bucatica de teren pe care sa-mi pot construi o casa.
    Oricum,merita sa te interesezi cel mai sigur la primaria de care apartii.
    multumesc mult pt sfaturi ,o sa incerc sa ma interesez.problema este ca parintii mei au teren,dar nu l-au vandut,ci locuiesc acolo,insa eu un spatiu prea mic ca sa mai incapa si o a doua casa,iar noi ne-am fi dorit sa avem casa,pt ca deja ne-am saturat de apartament!!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari