Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita popescu_oana's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.11.2011
    Postari in forum
    6

Nelamurit Concediul medical se ia in calcul la stagiul de cotizare?

sunt angajata de la 01.02.2011.in septembrie 2011 am ramas insarcinata iar in octombrie am stat in concediu medical 3saptamani pt operatie de apenticita,in noiembrie 3saptamani tot in co.med pt probleme legete de sarcina.se ia in calcul si lunile in care am fost in medical?daca raman in concediul de risc maternal mai am drept la indemnizatie?cotizezi normal chiar si atunci cand esti in medical?pana acum nu mi-am luat nici o zi de risc maternal,tot medicalul l-am primit din spital in urma internari
    .va multumesc frumos astept raspuns.sarbatori fericite tuturor

Floricica Novice simonacio's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.08.2011
    Postari in forum
    564
    da, concediul medical se considera vechime in munca si ai dreptul la indemnizatie.

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    da ai dreptul..deoarece daca erai in medical e logic ca lucrai undeva iar pt a lua indemnizatie trebuie sa ai continuitate si minim 12 luni lucrate fara intrerupere-medicaul nu se considera intrerupere si nici cel de risc maternal...nastere usoara

Floricica Nou Venita popescu_oana's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.11.2011
    Postari in forum
    6
    mul;tumesc frumos sa va traiasca fetitele sunt foarte frumoase

Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    Se ia indemnizatie si daca ai intrerupere,fractiunea de luna este considerata luna intreaga...eu am intampinat acesta problema la fata

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari