Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ioaflo07's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.05.2012
    Postari in forum
    1

Ce pot face sa beneficiez de CCC

Buna,

Sunt insarcinata in 16 saptamani, in decembrie 2011 mi-am dat demisia de la serviciu insa am mers in ziua respectiva si am platit la Casa Judeteana de Pensii pt continuitate. In martie 2012 m-am anjajat si am incetat sa mai platesc din mana, insa am fost si am anuntat, eu am contract pe perioada determinata, mai exact ...expira pe 6 iunie iar sefii nu stiu daca vor sa imi mai prelungeasca. In cazul acesta daca as plati in continuare cotizatia as putea beneficia de CIC???

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Casa de Pensii nu mai are nici o treaba cu CIC. trebuie sa ai venituri supuse impozitului realizate in cele 12 luni anterioare nasterii copilului.

Floricica Nou Venita ladydi's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.01.2009
    Postari in forum
    30
    Citat Postat de ioaflo07 Vezi mesajul
    Buna,

Sunt insarcinata in 16 saptamani, in decembrie 2011 mi-am dat demisia de la serviciu insa am mers in ziua respectiva si am platit la Casa Judeteana de Pensii pt continuitate. In martie 2012 m-am anjajat si am incetat sa mai platesc din mana, insa am fost si am anuntat, eu am contract pe perioada determinata, mai exact ...expira pe 6 iunie iar sefii nu stiu daca vor sa imi mai prelungeasca. In cazul acesta daca as plati in continuare cotizatia as putea beneficia de CIC???
    Buna,din pacate nu indeplinesti conditiile ptCIC pt ca ai intrerupere,contributia la pensie nu e suficienta,o varianta ar fi intrarea sotului in CIC cu intoarcere imediata la munca,caz in care veti castiga un plus de 500ron,la care se adauga alocatia de 200ron,deci in total 700ron pe luna.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari