buna ziua , bebe papa lapte praf nan 1, 4 mese pe zi de 250 ml , pe data de 31.12 a avut 9 scaune apoase cu mucozitati verzi, imediat am bagat in lapte orez praf de la nestle si morcov fiert si pasat , pe data de 1 a facut doar 2 scaune cu putine mucozitati verzi si restul galben si usor legat. pe 31 i-am pus vigantol tableta de 500 in lapte deoarece picat nu le ia sub nici o forma dar pe 1 nu i-am mai dat ....pe data de 2 i am dat iar vigantol tab si au urmat 5 scaune lichide cu mucozitati verzi.....pe 3 si 4 ian i-am dat doar lapte cu orez si morcuv fiert si a avut doar 1 scaun pe zi culoarea mustarului si legat......pedriatul a spus sa ii dau nan fara lactoza , hidrasec si debridat dar nu i-am dat pt ca starea copilului este foarte buna, e activ nu a facut temp papa cum papa inainte de acest episod , doarme foarte bine nu plange , rade toata ziua.....eu nu vreau sa gresesc cu ceva dar laptele are vit d adica ia din lapte 370 unit pe zi si plus 500 cat ii dadeam eu este posibil ca la baza acestui episod sa stea vigantol tabl ? azi a facut un scaun galben si legat .....ce sa fac , ii dau nan fara lactoza ...hidrasec...debridat....practic nu mai are nimic dar vigantol tab imi este frica sa ii mai dau.....va rog ajutati ma cu un sfat ! multumesc !