Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita analoredana86's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.08.2010
    Postari in forum
    7

Teama de intuneric la bebelus?

Bebe are 4 luni si se trezeste noaptea si urla ...am fost la medicul de familie..si e sanatos...dinti inca nu ii dau.Inainte se trezea din 4 in 4 ore ca sa pape (noaptea), acum din ora in ora.
    Am constata ca ii este frica s de intuneric...cand ne plimbam seara si ajungem intr-un loc intunecat plange ...singurul mod de al calma este sa il iau in brate!

Floricica Debutanta MJ forever's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2010
    Postari in forum
    1.187
    Incearca sa-i lasi o lumina de veghe peste noapte daca crezi ca-i e frica de intuneric.

Floricica Cu Vechime amona's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.05.2008
    Postari in forum
    5.485
    Off , de la 4 luni jumate aşa făcea şi copilul meu şi am ţinut-o tot aşa pīnă pe la un an şi cīteva luni .....am fost zombi !
    Copilul sănătos tun, singura explicaţie care mi-a putut-o da dr a fost că, cauza ar fii fost apariţia dinţişorilor destul de repede , la 5 luni jumate avea primii doi dinţişori !

Durerea am īnţeles că o simte şi pīnă să puşte gingia , durerea e resimţită atunci cīnd le cresc muguraşii......

Am īncercat de două ori să-i dau Romergan la insistenţa dr pediatru , dar nu am observat să-l liniştească , adevărat e că i-am dat doză mai mică decīt trebuia ....aşa că am renunţat la idee .

Acum fiecare copil e diferit , nu generalizez , dar la noi aşa au stat lucrurile ........

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari