Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Senior madalinutzamamy's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    3.906
    buna dna. psiholog. ma numesc madalina, am 17 ani si am un baietel de o luna jumate.

nu mai sunt cu tatal copilului, el are 19 ani. ne-am despartit dupa ce am ramas insarcinata. insa dupa ce s-a nascut baietelul, ma cauta. intreaba de copil, se intereseaza, insa cand vine vorba sa ne vedem, sa vada copilul o da la intors. odata imi vorbeste frumos, odata ma face cu ou si cu otet. nu inteleg ce vrea pana la urma: sa ne impacam, sau vrea doar sa isi bata joc de mine? mentionez ca s-a lasat ff mult influentat de mama lui, in sensul rau al cuvantului.

va multumesc

Floricica Nou Venita olive20's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.03.2009
    Postari in forum
    28
    parerea mea este ca tatal copilului este un las,care nu merita nici macar sa isi vada copilul,eu cred ca iti este greu,copilul trebuie sa aiba si mama si tata,pt ca fiecare are rolul sau in dezvoltarea lui,tu trebuie sa fii puternica sa te gandesti numai la binele copilului,chiar daca inca il mai iubesti pe tatal sau,trebuie sa iei decizii gandindu-te numai la binele baietelului tau.voi sunteti intradevar f.tineri si probabil tatal considera ca este prea tanar pt a-si asuma o asa mare responsabilitate,dar poate cu timpul se va mai maturiza si va intelege ce minunatie este sa ai un copil,la 19 ani cat are el foarte greu gasesti un tata in adevaratul sens al cuvantului,barbatii la varsta asta inca,copilaressc.tu insa trebuie sa ai grija de baietel iar cand te uiti la el sa uiti de toate relele.prietena mea cea mai buna avea 16 ani si a ramas insarcinata,tatal copilului a plecat in italia si nu a vrut sa mai auda de ea.a avut noroc de parintii ei care au sustinuto,asa ca cel mai bine te-ai consulta si tu cu parintii,ei sunt in masura sa iti dea cele mai bune sfaturi!succes,iar cu tatal copilului incearca sa ii demonstrezi ca esti in stare si singura sa iti cresti baietelul,va va cauta el singur si poate o sa ii vina mintea la cap!succes

Floricica Avansata anca munteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Am intels cum se manifesta el dar nu ai spus mai nimic despre tine. Tu ce iti doresti? Ai vrea ca tatal copilului sa il vada, sa va intalniti? Ai vrea sa fiti din nou impreuna si in ce forma?
    De asemenea, nu inteleg excat ce spui prin "a-si bate joc de tine", la ce anume te referi?

Floricica Avansata rosedrop's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.08.2009
    Postari in forum
    2.052
    Buna, eu te admir pentru alegerea facuta, aceea de a pastra copilul, inca esti foarte tanara, insa femeile se maturizeaza mai repede decat barbatii.Din cate spui, fostul tau iubit nu are nici un gand in legatura cu voi 2, cel mai bine te indepartezi de el, nu merita, nu e pregatit pentru o familie, si nici nu va fi pregatit prea curand.Cel mai probabil daca va accepta, nu va trece mult timp si va pleca, lasand in urma multa durere.Te sfatuiesc sa te indepartezi, sa privesti inainte, aveti tot viitorul inainte, tu si bebe, si Dumnezeu iti va da forta necesara sa treci peste toate.Va doresc sanatate si fericire!

Floricica Avansata ghergulescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.03.2009
    Postari in forum
    1.986
    buna madalinutzamamy ai o poveste identica k a mea,īnsa difera īntr-un anumit sens:eu din momentul cand tatal baietelului meu a luat decizia sa ramana k mama lui si k sfaturile date de ea am renuntat sa mai stam de vb nu am vrut sa mai am nici un contact k el desi nici el nu a mai īncercat sa ia legatura k mine sau sa vrea sa vada copilu pt k el nu la vz niciodata iar baietelu are 6 ani.nu la cautat pe baietel niciodata pana acum .eu la 1 an dupa ce am nascut l-am dat īn judecata pt a recunoaste copilu si atuncci l-am mai vz desi stam foarte aproape.eu te sfatuiesc sa renunti la orice gand de a te īmpaca k el pt k va face la fel mereu va pleca si nu īi va pasa ,odata ce nu a vrut sa īti fie alaturi de la īnceput nu īti va fi niciodata.eu am avut parinti foarte īntelegatori m-au ajutat īn cresterea copiluli mi-am gasit o slujba īmediat dupa ce copilu a facut 1 an si am mers mai departe eu si copilul.acum sunt casatorita de 2 ani k un om minunat care mi-a acceptat copilul ,mai am o fetita si sunt fericita.te sfatuiesc sa mergi mai departe tu si copilul tau

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari