Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata anca munteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Va propun sa discutam despre somnul la copii, pricipalele probleme legate de somnul copilului, activitatile dinainte de culcare, ora de somn, somnul ideal al copilului si multe late aspecte legate de somnul la copii.

Vom incerca sa raspundem impreuna la intrebari precum: Unde doarme copilul?, Cu cine doarme copilul?, Cat doarme copilul?.

Somnul la copii

Va astept cu parerile, opiniile, experientele si intrebarile voastre, sa abordam acest subiect, Luni 7 Aprilie, la orele 20.

Anca Munteanu

Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Buna seara si bine ne-am reintalnit la o noua discutie in direct, in aceasta seara, despre somn!
    Ridica adesea mari probleme parintilor si bunicilor, da peste cap programul intregii familii, produce multa anxietate...
    Astept experientele, opiniile si intrebarile voastre!

Floricica Debutanta bebelaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    957
    Buna seara, Anca [floare galbena]. Buna seara tuturor! Va invit la discutii. Astazi avem un subiect la fel de delicat ca si cele discutate pana acum, somnul este un aspect foarte important in viata copiilor, dar si a parintilor.

cristina elena
    Guest
    Buna seara Anca.
    Interesante discutii vor fi cu siguranta.
    Chiar ca da peste cap programul intregii familii, acum ca sunt acasa in concediu ingrijire copil e cam anapoda programul de somn (de noapte) a piticilor mei. Sper ca odata cu inceperea serviciului sa avem si noi un program de somn adecvat. Acum ne cam facem de cap

cristina elena
    Guest
    Buna seara Laura, inca odata iti spun, esti superba cu acest nou look.

Floricica Nou Venita inata's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.02.2008
    Postari in forum
    126
    buna seara! piticele mele se pregatesc de somn desi mai dureaza pana adorm, mai ales acum de cand s-a marit ziua si-au schimbat ora de somn.

Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Buna seara Cristina. Cand spui "anapoda" la ce te referi?

cristina elena
    Guest
    La noi stingerea se da dupa ora 22, chiar daca ii pun in pat pe la ora 9 tot nu-mi adorm mai repede de 10. Am incercat si varianta inchis tot si intuneric in casa, dar degeaba, cu doi pitici cu chef de joaca nici o sansa la somn.

Membru inregistrat la
    14.02.2008
    Postari in forum
    126
    pana acum doua saptamani pitica mea in varsta de sase luni la ora 19 adormea dusa pana la sapte dimineata de doua saptamani si-a schimbat brusc programul, nu mai doarme nici ziua asa cum o facea, insa problema este ca adoarme abia pe la ora 23 acum, daca este prea obosita si pica cumva la ora 20 pe la 24 urla cat o tin plamanii.

Membru inregistrat la
    14.02.2008
    Postari in forum
    126
    picea cealalta ne-a mancat zilisoarele de la cateva zile nu prea dormea mai mult motaia, dar uite ca s-a facut mare are 1an si sase luni. ne mai necajeste si acum o punem in patutul ei insa se trezeste si trebuie sa o luam la noi in pat caci altfel nu mai dorm nici noi nici vecinii

Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Aceasta schimbare brusca ne duce la gandul la ceva ce s-a petrecut atunci. Ce a facut-o pe ea oare sa-si schimbe programul atat de mult?

www.centrupsihologie.ro

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari