Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 18
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Avansata anca munteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305

Propuneti subiecte de discutie!

Pentru ca de acum incolo, in fiecare luni de la 20 la 23, vom discuta in direct o anumita tema, am sa va rog sa faceti propuneri. Astept subiecte care va intereseaza, teme pe care ati vrea sa le abordam impreuna, avand astfel posibilitatea sa invatam lucruri noi din opiniile, parerile si experientelor celorlate mamici.

Floricica Debutanta iota cristina's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.03.2006
    Postari in forum
    646
    Eu de exemplu imi doresc fff mult sa stiu cum pot sta unii parinti fara sa-si vada copiii.
    Cazul meu este ex-sotul, desi candva a fost un tata "bun", cred eu, acum nici macar la telefon nu vrea sa-si auda copiii, si au trecut chiar ani buni... lasand la o parte situatia financiara pentru ca acolo chiar e jale.

Floricica Avansata gggeorgiana's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2007
    Postari in forum
    2.414
    Stiu ca a mai fost o tema in legatura ca vorbitul copiilor...pe mine insa m-ar interesa o tema despre vorbitul copiilor din familii mixte.Inca nu am nascut,dar imi fac mari griji cum voi putea sa imi invat copilul sa vorbeasca 2 limbi consecutiv....a mea si a sotului...fara ai cauza probleme si fara a-l deruta....Sper sa existe in curand o tema de genul.Va multumesc mult.Si va apreciez enorm pentru munca pe care o faceti si pentru ca ne sunteti alturi

Floricica Avansata gggeorgiana's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2007
    Postari in forum
    2.414
    Imi cer scuze...nu stiu cum de mi-a scapat subiectul si nu l-am vazut....am vazut ca s-a discutat pe aceasta tema...pacat ca nu am fost pe faza...dar oricum ma duc sa citesc ca sigur voi avea de invatat

Floricica Debutanta bebelaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    957
    Multumim de sugestii, va rog asteptam si alte mamici curioase! Draga Georgiana, te invit sa citesti si articolul scris de psihologul Anca Munteanu despre limbajul copiilor in cadrul familiilor mixte. Asteptam sugestii!

Floricica Nou Venita liliana lupsa's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.02.2008
    Postari in forum
    4
    Ma numesc LILIANA,am 33 ani si o fetita de 5 ani.Este un copil putin rasfatat dar cuminte,insa avem o problema-fetita mea de regula cind e singura si nu numai, sta intinsa pe burta in pat si isi misca funduletul impingind cu putere bazinul ,asemanator unui act sexual.Am intrebat-o ce simte si spune ca ii place,uneori se urca pe mine cind stau intinsa si face acelasi gest.Lucrul acesta dureaza de 6-7 luni .La inceput nu am dat importanta acum nu pot sa o fac sa renunte.Nu a vazut filme sexi si nici pe noi nu cred ca ne-a surprins in anumite ipostaze ca sa i-a exemplu.Eu cred desi mi-e greu sa accept ca e un mod de masturbare.Nu stiu cum sa procedez,va rog sa ma ajutati cu un sfat.Multumesc!

cristina elena
    Guest
    Da poate ne ajuta Anca d.p.d.v. psihologic in aceasta problema. E totusi o problema, pe mine una ma dispera. Si baietelul meu in varsta de 6 ani si 5 luni face asa.
    Liliana nu cumva a venit cu aceasta "practica" de la gradi? Al meu baiat e la o gradinita cu program prelungit si mi-au spus ingrijitoarele ca la somn unii sunt vazuti ca fac asa si automat altii imita. Chiar daca sunt certati, unii "tin minte" si fac si acasa, cum e cazul baiatului meu.
    Am incercat in toate modurile posibile sa-l dezvat, o perioada e cuminte si apoi iar face

Floricica Avansata anca munteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Din ceea ce spuneti, inteleg ca ati dori ca unul dintre subiectele discutiilor noastre in direct sa privesca masturbarea la copii.
    Am citit si postarea in care este vorba despre divort si vom avea o discutie despre impactul divortului asupra copiilor.
    Asadar pe 3 martie va astept la discutia despre "Animale in viata copilului", pe 10 martie vom avea "Masturbarea la copii" si pe 17 martie "Cand parintii divorteaza".
    E bine asa?
    Va astept asadar la aceste discutii si de asemenea alte propuneri de subiecte!

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    as vrea sa povestim despre intensitatea relatiei mama-bebe.
    tia era o fetita foarte independenta chiar de la inceput,nu prea zambea si nu prea avea o relatie de comunicare cu noi in schimb ce fetita cea mica e toata un zambet , e dependenta de mine si nu am facut nimic diferit. ma gandesc care ar fi cauzele si care vor fi efectele si orice altceva legat de aceasta realtie a noastr cu bebe ma intereseaza

Floricica Nou Venita mateibogdan27's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2008
    Postari in forum
    4
    PROBLEMA MEA E IN LEGTURA CU CRESTEREA IN GREUTATE .
    FETITA MEA ARE 4 LUNI S-A NASCUT CU O GREUTATE DE 3400 SI A SCAZUT LA 3160 ACUM ARE 5400 ,AM INCEPUT DIVERSIFICAREA DESTUL DE DEVREME LA RECOMANDAREA MEDICULUI, NU AM ALAPTATO DECAT 2 LUNI DAR A DOUA LUNA AM INTRODUS LAPTELE PRAF.ACUM MANANCA PIUREURI DE FRUCTE ,DE MORCOV CU CARTOF SI LAPTE PRAF DAR TOT NU EA IN GREUTATE MEDICUL MI-A SPUS CA ARE DEFICIT DE GREUTATE 700 GRAME.
    ESTE UN COPIL ENERGIC SI SANATOS ASTA E SINGURA PROBLEMA ,GREUTATEA .CE SA FAC ?MULTUIMESC!

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Bine ai venit in Comunitatea Copilul.ro!
    In cadrul acestui topic se propun subiecte pe care psihologul Anca Munteanu le va aborda in discutiile care se desfasora o data pe saptmana "In direct".
    La problema cu care te confruti tu ai putea gasi raspuns tot in cadrul forumului la Bebelusi (0 - 1 an). Acolo sunt o mamici care cu siguranta iti vor putea oferi un raspuns la intrebare.

+ Raspunde
Pagina 1 din 18
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari