Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata anca munteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Emotii mari pentru cei mici dar si mai mari pentru parinti. Multe discutii, intrebari, uneori si probleme…Fie ele de adaptare, de orar, legate de masa sau somn, legate de relationarea cu colegii sau cu noii adulti. Iata cateva dintre cele pe care ne propunem sa le discutam in aceasta seara incepand de la ora 20.

Prima zi de gradinita

Prima zi de scoala

Va astept cu opiniile si intrebarile voastre, cu experiente si pareri despre cum a inceput anul scolar.

Anca Munteanu

Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Buna seara si bine ati venit la o noua discutie in direct despre inceputul scolii si gradinitei!

Floricica Debutanta iota cristina's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.03.2006
    Postari in forum
    646
    Buna seara si bine v-am gasit!

Floricica Cu Vechime belladonna's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2008
    Postari in forum
    6.413
    buna seara si din partea noastra!

Membru inregistrat la
    28.03.2006
    Postari in forum
    646
    Pentru noi a fost si este cam grea acomodarea, cred ca mai mult pentru mine ca mamica.
    In primul rand pentruca orele sunt asa scurte, fata de cum era la gradinita cand il duceam la 8 si il luam la 16, nici nu apuc sa ma dezmeticesc sau sa fac ceva prin casa ca a si venit ora sa il iau de la scoala.
    Azi a fost prima zi in care a venit singur de la scoala, de fapt impreuna cu mamica unui coleg care sta cu noi in bloc, dar a fost mai greu cu descuiatul usi, sper pana la urma sa se obisnuiasca si sa-i fie usor, pentruca 2 zile pe saptamana va veni singurel acasa.

Membru inregistrat la
    30.03.2008
    Postari in forum
    6.413
    sa va zic cum a decurs primele doua saptamani de gradinita,cu plansete in fiecare dimineatza de cum il trezeam primul lucru pe care il spune e"nu merg la gradinita"....cand ma duc sa-l iau pare ca totul e ok...doamnele Educatoare spuna ca dupa ce plec se linisteste....intr-un cuvant imi e groaza sa-l trezesc cateodata....

Membru inregistrat la
    30.03.2008
    Postari in forum
    6.413
    a am uitat sa spun ca-i la program prelungit in grupa mijlocie...si anul trecut cand il duceam nu facea asa....avea zile cand plangea dar in general era totul bine....

Membru inregistrat la
    30.03.2008
    Postari in forum
    6.413
    cand ma duc sa-l iau il intreb ce a facut la gradinita si daca ii place uneori spune da alteori nu,ca nu mai merge acolo ca ii inchis.....

Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Sigur ca uneori este mai grru parinti. Emotii mari, ingrijorare, mii de intrebari...

Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Inteleg ca dimineata e dificila despartirea de mama si plecarea de acasa. Daca va reusi sa vorbeasca despre ce este la gradinita, probabil ca in cateva saptamani, va disparea si angoasa de la trezirea de dimineata.

Membru inregistrat la
    28.03.2006
    Postari in forum
    646
    In plus am facut si eu o boroboata: intro zi am uitat sa-mi iau piciul de la scoala, am fost absolvita de un proiect de la gradinita fetei, nici nu va dati seama ce a fost in sufletul meu mai ales ca piciul mi-a spus ca numai vrea la scoala ca eu il duc la scoala dar nu-l mai aduc acasa, sper sa nu mi se mai intample niciodata asa ceva.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari