Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita stanila_natalia1978's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2010
    Postari in forum
    8
    Am aflat de curand ca socrii mei sunt oligofreni. Epericulos pt copilul meu sa stea in preajma lor? Copilul meu are 1 an si 8 luni si doresc sa-i dau o buna educatie!

Floricica Cu Vechime onita's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    5.926
    cand spui periculos te referi la faptul ca socrii tai il pot lovi sau ca nu au ce sa il invete si ce sa il educe?
    persoanele bolnave de oligofrenie sunt intarziate psihic sau si fizic...facultatile lor psihice sunt intarziate...au comportamentul unui copil desi au varsta inaintata.
    Am intalnit astfel de persoane, dar mie nu mi s-au parut agresive...ba chiar...atente si copilaroase....trebuia doar sa fii atent sa nu le atingi obiecte personale, pt ca se cam suparau. Pe mine..pt ca pe fiica mea o lasau sa faca orice.
    depinde si de cum se manifesta socrii tai ...sunt agresivi sau nu.

Copilului ii poti explica cand va creste ca asa i-a lasat DD pe bunicii lui...copiii au sufletele m curate ca noi adultii si nu vor critica sau glumi pe seama lor(iar daca o va face, trebuie sa iei atitudine si sa ii explici ca nu e frumos)..nu e o rusine...numai oamenii rai si fara inima pot glumi sau evita un om bolnav.

Numai bine!

Guest
    Nu-nteleg cum de-ai aflat de curand,oligofrenia este o boala cu care te nasti,nu se dobandeste in timp. . . Cand te-ai casatorit nu ti-ai cunoscut socrii>?

Floricica Nou Venita stanila_natalia1978's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2010
    Postari in forum
    8
    pt nicole am transferat fisa medicala a sotului la alt medic de familie si,de curiozitate m-am uitat la bolile care le-a avut in copilarie,iar acolo am vazut;minunatia;de fapt asta explica multe..........eu nu m-am inteles cu ei de la inceput ,parca vorbeam alta limba.Sint nevoita sa-i accept deoarece stam sub acelesi acoperis,camere separate

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari