Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita deeadidi's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.10.2009
    Postari in forum
    1
    ma numesc andreea am 28 ani si am un baietel in varsta de 2 ani si 8 luni andrei care s-a nascut cu o malformatie cardiaca congenitala.problemele noastre sunt cam multe dar incerc sa nu ma plang pt.ca andrei e bine pt.situatia lui si incercam sa ne bucuram de fiecare zi asa cum e.ce e mai rau e faptul ca sunt divortata si nu lucrez inca iar nervii mei sunt praf........am inceput sa strig la copil ceea ce nu imi convine dar am momente cand nu ma pot controla........as dori si eu un sfat sau mai multe sau poate doar pareri....multumesc

Floricica Nou Venita dulcicha_comm's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.09.2009
    Postari in forum
    41
    buna si eu am o fetita de 2 ani si 3 luni si chiar daca nu avem nicio problema majora ,mai tip si eu pe ea.este ceva normal,si cand te ajung grijile si problemele...e si mai rau.imi pare de situatia ta,dar crede-ma ca sunt copii mult mai bolnavi si cu probleme mult mai mari ca ale voastre.trebuie sa vezi si jumataea plina a paharului,nu numai pe cea goala.si eu m-am nascut cu o malformatie congenitala neoperabila,mai precis 3 gauri in inima,dar uite ca am 26 de ani si o fetita ca un inger.asa ca stai linitsti-ta ,cel mai bun calmant esti tu insati....bafta multa!

Floricica Nou Venita bombonel's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.10.2007
    Postari in forum
    96
    buna!Am un baiat de 9 ani care are ceva probleme la invatatura.Este un baiat foarte istet dar care nu vrea sa invete si nu stiu ce sa mai fac cu el.Acasa cu temele nu merge foarte greu dar l-a scoala nu este deloc atent.Nu scrie tot ce le scrie pe tabla doamna,nici lucrarile nu le termina.Puteti sa imi dati va rog un sfat?

Floricica Avansata anca munteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Vom discuta luni, 19 octombrie intre orele 20-23 despre teme si dificultati la scoala. Va asteptam!

Floricica Nou Venita biandre's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.02.2010
    Postari in forum
    19
    Cred ca fiecare dintre noi,la un moment dat,am ridicat glasul la copii nostrii,nu???Important este ca aceasta stare de nervozitate sa nu dureze si imediat ce constientizam acest lucru sa-l corectam imediat.Adica sa ne luam puisorii in brate si sa reparam raul facut,pentru ca ei,mititeii,nu au nici o vina ca suntem stresati la serviciu,ca ne-au coplesit greutatile,ca nu ne mai ajung banii,etc..... FRUNTEA SUS,deeadidi!!

Floricica Nou Venita puiutz.puisor's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2010
    Postari in forum
    2
    Buna ziua... sunt o mamica in varsta de 30 de ani... am un baietel de 7 ani si sunt recent recasatorita...problema mea este ca ma urmareste trecutul si din cauza asta tip si la copil... si sunt constienta ca el nu are nici o vina... sunt cu nervii la pamant... puteti va rog frumos sa-mi dati un sfat?

Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Este cazul sa incepeti o consiliere psihologica sau o psihoterapie in care sa reusitit sa rezolvati problemele acestea, suferintele dvs. Pare o stare de nervozitate care duce la astfel de manifestari. Sigur ca unele persoane gasesc singure cai de a se linisti si de a se relaxa dar in cazul de care spuneti, se pare ca evenimentele din trecut au fost traumatice si au lasat urme pentru care este nevoie de ajutor specializat.

Floricica Nou Venita michelin's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7
    Buna, la fel si eu mai ridic glasul la copii mei,Sabina de 7 ani si Fabian de 1 an si 7 luni , mai ales ca au o personalitate foarte puternica amandoi si sunt foarte indaratnici, dar incerc singura sa ma calmez sau am rugat-o pe Sabina sa-mi arunce un "pahar cu apa rece "in fata spunandu-mi "suntem mici,suntem doar niste copii ,mami". Sanatate!

Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Cred ca este o metoda foarte buna pentru ca in aceste momente de nervozitate, frustrare, suparare, furie ne adresam copilul "uitand" ca e copil, ca si cum ar fi persoana fata de care avem respectivul afect. A ne aduce aminte ca e un copil si nu altcineva cu care avem ceva de impartit, este important in a ne linisti.

Floricica Nou Venita gaby_angel's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.04.2010
    Postari in forum
    6
    buna si eu am aceeasi problema,ma enervez repede si cateodata tip la el si apoi imi pare rau,din pacate eu am o prb grava nu pot sa il intarc,are un an si 8 luni si cred ca ar fi cazul,va rog sa ma ajutati cu un sfat

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari