Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mara77's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.11.2009
    Postari in forum
    5
    Desi fetita noastra are 1 luna jumatate sotul meu isi pierde uneori cumpatul si cand urla pre mult se rasteste la ea. Imi spune ca doar asa va tacea. Imi e teama sa nu o terorizeze. Sunt sigura ca ea doar vrea sa ne spuna ceva si nu poate. Il inteleg si pe el, caci este foarte stresat.

Ce repercusiuni poate avea asupra ei, fiind asa micuta?

Floricica Avansata mysasha's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.07.2009
    Postari in forum
    1.635
    mara sper sa nu te superi pe mine dar daca al meu ar face asa ceva l asi trimite la masa! cu tot cu stres!

Floricica Veterana madalina79's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2008
    Postari in forum
    12.872
    mara...nu il mai lasa sa urle la fetita..ce fel de om este daca nu intelege ca e atat de mica si fragila?daca nu faci ceva va avea repercursiuni grave asupra psihicului si clar va suferi de sindromul ADHD

Floricica Nou Venita mada2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.08.2009
    Postari in forum
    31
    buna..mara...intrebarea e daca si-a dorit acest copil?...sunt sigura si stiu ca e fff greu la inceput cu un bebelus, dar dragostea voastra pentru el ar trebui sa va dea rabdare. E adevarat ca nu trebuie sa se manifeste asa si crede-ma nu are scuza..sunt sigura ca si tu esti foarte obosita si stresata. si speriata....am trecut si eu prin asta...si nu cred ca te rastesti la ingeras...Nici nu stiu cum ai putea..numai cand ii vezi atat de mici...e normal sa planga din cand in cand..fii atenta..poate are colici...urmareste si fugi la un pediatru..poate de aceea plange asa..succes..si sa auzim de bine. A..inca ceva..nu il lasa pe sotul tau (doar pentru ca e stresat) sa nu mai participe la ingrijirea bebeului...si sa te ocupi numai tu de el..nu face greseala asta..eu asa am facut si am ajuns la divort..asa ca.. discutati si implica-l si pe el in activitatile cu bebe...

Floricica Nou Venita ralucarloa's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.11.2009
    Postari in forum
    2
    sa stiti ac desi carlos are 3 ani vb perfect deci ne antelegem bine daca el ami zgaraie peretele si eu ai zic sa nu mai faca asa el parca zici ca ami face an ambitie si al mai cert uneori chiar al mai trag de ureche sau ai dau una peste fund pt ca este foarte capos si va spun ca de multe ori ne certam reciproc dar are si calitati asa sunt ei

Floricica Avansata anca munteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Adesea sosirea unui copil in cuplu produce o stare de tensiune. Asa cum ati primit si alte raspunsuri de la alte mamici, exista o stare de teama, oboseala in primele luni de viata ale copilului.Parintii sunt adesea prea obositi, nervosi, confuzi, speriati incat exista tendinta de a se manifesta astfel.
    Singura varianta este aceea de a reusi sa discutati despre asta, despre ce simtiti, despre bebelusi si motivele plandului lor, despre cum simtiti fiecare plansul fetitei, daca va sperie, daca va enerveaza etc

Floricica Nou Venita simo19tm's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.11.2009
    Postari in forum
    10
    buna....as vrea sa stiu din ce cauza sunt asa emotiva....plang imediat si din absolut orice....daca vad inclusiv la tv intr-un film ca se imbratiseaza 2 oameni...plang...de ce??

Floricica Nou Venita biandre's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.02.2010
    Postari in forum
    19
    Nu ca vreau sa fiu rautacioasa,draga simo19tm,dar nu vezi ca aici se discuta despre copii?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari