Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita rodik bubu's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.10.2009
    Postari in forum
    1
    Sunt Rodi, nou intrata pe acest forum. Nu stiu daca trebuie sa incep cu un schimb de amabilitati sau sa-mi strig disperarea on line. Pe scurt..am 34 de ani si niciun bebelus. Pe la 27 de ani am facut un avort, dupa care vreo 4 ani..nimic. La 32 de ani am ramasa insarcinata, dar spre groaza tuturor sarcina s-a oprit in evolutie. Am facut o sumedenie de analize, am fost la medici cu renume..si tot degeaba.Nu mi-am pierdut speranta inca, dar timpul trece.Problema mea, pentru ca este o problema, este ca nu mai am incredere in medici.

Floricica Nou Venita bizom oana's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2009
    Postari in forum
    64
    Medicii,ca noi toti,sunt si ei oameni,deci supusi greselii.Ideal ar fi sa gasesti printre ei persoana potrivita sa te indrume si sa te sfatuiasca.E greu dar sunt sanse sa dai peste un medic care sa fie pe aceeasi lungime de unda cu tine si sa te poti baza pe el.Nu lasa timpul sa treaca si multa bafta!

Floricica Avansata anca munteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Daca exista o cauza medicala a inertilitatii veti afla de la medici pentru ca doar ei sunt in masura sa faca nvestigatii, sa puna un diagnostic sau sa recomande un tratament. Sigur ca atat intreruperea sa sarcina cat si sarcina oprita din evolutie au produs multa durere in sufletul dvs. Asta este mai degraba legata de o cauza psihologica si nu de una medicala. Inteleg ca exista multa dezamagire si multa incertitudine dar si o dorinta de copil. Pe de alta parte, nu spuneti nimic despre partenerul dvs. si despre parerea lui, modul in care va sustine in aceasta grea incercare.

Floricica Nou Venita love's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2009
    Postari in forum
    30
    draga mea,eu la o luna jumate am inceput sa sangerez,cred ca e la moda,am fost internata de urgenta,med din orasul meu nu mi/a dat nimic,doar algocalmin,si mai niste calmante si ma tinut la pat de mmircuri pana luni.
    Dar mi/am revenit abia dupa ce ia/m dat ceva la med,asa a zis el .....asa e la noi in ROMANIA.
    Apoi am plecat din spaital fara sa/i spun med. era vineri si am fost in alt oras pentru ca imi doream din suflet bebele.
    Cand am ajuns acolo med mi/a spus ca e sarcina plevia(joasa),dar se poate salva,mi/a dat rigevidon injectabil pana la 4 luni,si mai ceva dar nu ma stiu exact,fara efort ,fara sex,mai mult la pat si asta toata sarcina.
    Orim um am avut o stare de rau de numa pana la 9 luni.
    Am salvat/o dar am stat tot cu frica mai ales ca med era in alt oras si daca era ceva trebuia sa merg acolo,faceam cam 1 ora jumate,9 luni de cosmar,crede/ma ce era frumos era cand imi misca fetita pe care o ador si e cea mai importanta pentru mine .
    Este sufletul meu.
    Ma/m ingrasat 25 de kg,le/am dat jos intr/un an.
    dar a meriitat.
    Nu iti pierde speranta,NU AI GASIT MEDICUL CARE TREBUIE,nu cred ca avortul are vreao legatura.CAUTA ALT MEDIC BUN,
    Asi fi bucuroasa daca am mai tine legatura.

Floricica Nou Venita simo.g's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.12.2009
    Postari in forum
    5
    Important e sa nu iti pierzi speranta si sa nu te stresezi.Daca in faza cu avortul erai cu acelasi partener ca acum inseamna ca sansele sunt foarte mari. Eu cunosc un cuplu care timp de 7 ani s-au chinuit sa faca bebe, erau f. stresati cu multe probleme ce nu depindeau de ei ,iar medicii le-au spus ca ea este de vine.Dupa ce lucrurile s-au asezat au plecat si ei dupa 7 ani intr-un binemeritat concediu.A fost cu noroc ,dupa concediu la putin timp m-a sunat prietena mea sa imi zica ca e gravida, eu am fost atat de incantata incat atunci pe loc i-am zis ca botez eu bebele.Acum eu am un finut de 9 luni frumos si sanatos.Iar acum exemplul meu: nou ( ca si cuplu) am facut 2 avoturi ( acum mult timp ) si ne-a fost si noua teama ca nu vom putea face bebe ,dar doctorita mea mi-a spus ca daca s-a putut de 2 ori sigur sunt sanse mari sa raman. De vreo 3 ani ,adica dupa ce ne-am casatorit, tot ma batea doctorita la cap sa fac copil ,dar nu prea am avut curaj ,iar eu am fost foarte increzatoare ca atunci cand ma voi hotari voi ramane f. repede .Sansele sa raman f.repede nu erau ,varsta ,dar si cei 10 ani de anticonceptionale.Cert este ca in sfarsit ne-am decis ,ne-am rugat sincer( avem multa incredere in Dumnezeu) si la o luna am ramas insarcinata.Acum sunt in saptamana 15 si vom avea un baietel.
    Sper ca povestile mele sa iti redea putin increderea in tine , nu te mai gandi la medici, si sigur Dumnezeu te va ajuta .

Floricica Nou Venita bizom oana's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2009
    Postari in forum
    64
    Cred ca merge chestia cu concediul...stiti,noi(eu si sotul)nu am fost inrt-un concediu ani de zile(vreo 8)si anul trecut in vara am stat la o cabana cam o saptamana;liniste,relaxare,ma rog, ca in concediu...si m-am intors insarcinata...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari