Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata anca munteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    O legatura care pare sa fie uneori complet ignorata…Oare metodele contraceptive au separat dorinta de a face dragoste de dorinta de a avea copii? Sau exista perioade legate de maternitate in care sexualitatea este absenta? Unde se intalnesc? Unde se separa? Avand in vedere ca orice mama este femeie…

Se schimba viata sexuala a cuplului cand apare dorinta de a avea copii, sarcina, lauzia sau perioada de ingrijire a copilului mic? Si daca da, cum anume?

Iata intrebari si probleme pe care ne propunem sa le discutam impreuna luni seara intre orele 20-23. Va astept!

Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Buna seara si bine ati venit la o oua discutie in direct. Asta seara pana la ora 23 va astept cu opiniile si intrebarile voastre sa discutam impreuna.

Administrator Floricica Debutanta kiddo's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182
    Buna seara, Anca!
    Sunt nerabdatoare sa aflu care sunt curiozitatile mamicilor in legatura cu acest subiect si sa ne impartaseasca din experientele lor. Se anunta a fi o discutie interesanta!

Floricica Nou Venita bianca ghizdavu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.09.2008
    Postari in forum
    57
    Buna seara fetelor! Bianca sunt! Aaa...sexologul...

Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182
    Buna si tie, Bianca si bine ai venit la discutie!
    Sunt sigura ca impreuna cu Anca veti oferi mamicilor cele mai bune raspunsuri si solutii la problemele lor.

Floricica Nou Venita bianca ghizdavu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.09.2008
    Postari in forum
    57
    Ce doresc eu sa va spun pe aceasta tema este ca maternitatea si sexualitatea fac parte din fiinta noastra. In functie de perioada din viata in care ne gasim, ele se manifesta in proportii diferite. Uneori sexualitatea este categoric pe locul intai apoi, in mod firesc maternitatea incepe sa se contureze tot mai clar. Fiecare dintre noi isi are propria normalitate in ce priveste proportia in care cele doua „chemari” se vor manifesta.

Eu cred ca la specia umana sexualitatea a depasit demult scopul procreerii. A devenit un scop in sine si din acest motiv s-a impus nevoia aparitiei metodelor contraceptive. Totusi, maternitatea este pentru femeie mai presus de toate. Nu mai putin adevarat este ca pentru toate cele exista un timp in care in mod natural trebuie sa se manifeste dar si ca in viata avem nevoie de echilibru.

Voi ce credeti? Sunt curioasa sa aflu…

Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Buna seara Bianca! Este prima data si pentru noi cand stam de vorba si se intampla chiar in asta seara in discutia cu voi. Sutn de acord ca la om sexualitatea este o psiho-sexualitate si ea nu urmareste scopul reproductiv ci placerea, comunicarea intr-un mod foarte intim dintre parteneri.

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    buna seara fetele
    eu una am incercat sa nu-mi uit sotul dupa ce am nascut
    si din fericire dupa 12 ani inca ne mai bucuram de sex la fel de mult ca la inceput
    poate chiar mai mult pt ca ne-am descoperit impreuna in acest timp si ne cunoastem mult mai bine
    cred ca trebuie cautat un echilibru in toate

Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182
    Buna Ramona!
    Bine ai venit la discutii! Ne bucuram mult pentru tine si sotul tau si... poate le impartasesti si celorlalte mamici secretul tau.

Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Kiddo zice ca ar fi vorba despre un secret...presupun ca cel al pastrarii atractiei dintre parteneri in timp si in perioadele nu tocmai usoare ale sarcinii si cresterii copiilor.

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    secretul??
    nu stiu daca e vreunul
    tinem cont unul de celalat , nu ne uitam unul pe celalalt din cauza celorlalte probleme , si seara in pat suntem sot sotie nu parinti , incercam sa le separam pe fiecare la locul lui si timp pt sex ...sa fim seriosi se gaseste
    daca vrei binenteles :)

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari