Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita cris1981's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.07.2009
    Postari in forum
    16
    Ma numesc Dragan Cristina si am 2 fetite una are 7 ani si jumatate si alta 4 ani si 9 luni cea micuta este bolnava sufera de leucoencefalopatie hipoxica perinatala de aceea am fost nevoita sa stau mai mult cu ea prin spitale si centre de recuperare acum este stabilizata si mergem la recuperare doar de 2 ori pe saptamana.Fetita mare de cate ori ma vede ca o pup pe cea mica sare pe mine si imi spune ca pe ea nu o iubesc .Ce sa fac ?Ori ce ii nu asculta iar daca o cert tot asa imi spune.Cum sa ma comport cu ea?

Floricica Avansata anca munteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Asa xum spuneri di titlul este vorba si de gelozie intrucat fiecare copil vrea sa fie cel mai iubit si de lipsa de atentie din cauza spitalizarilor si ingrijirilor de care a trebuit sa va ocupati pentru cea mica.
    Pe de alta parte, fetita simte suferinta din familie, boala surorii ei o afecteaza si ii este imposibil sa puna intrebari sau sa vorbeasca despre asta. Nu-mi spuneti nimic despre tatal lor si despre relatia ei cu alte persoane si ar fi important de stiut pentru ca o suferimnta familiala, cum este cea provocata de boala unui membru si mai ales a unui copil, se manifesta diferit la diferiti membrii ai familiei. La fetita cea mare se manifesta asa cum spuneti.
    Va astept in fiecare luni seara de la 20 la 23 in direct pe acet forum la discutiile noastre in direct.
    Pe curand

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari