Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita teo_dari's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2007
    Postari in forum
    1
    cum sa o fac sa stea la gradi?

Floricica Nou Venita iulia2006's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2007
    Postari in forum
    42
    Eu as vrea sa stiu cum il fac sa manince la gradi?

Floricica Avansata anca munteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Spuneti mai multe despre fetita. Nu exista retete prin care un copil poate fi "facut" sa stea la gradi.

Guest
    aceiasi problema si la mine , Fetitza mea are 4 ani , de la inceputul anului scolar o duc la camin si de fiecare data dimineata plange , nu vrea sa mearga , mereu plec de acolo tare trista si ma tot gandesc de ce oare nu-i place . Am vorbit cu doamnele spun ca nu plange toata ziua ,ca lucreaza ,dar o apuca tot mai des dorul de mami si tati si incepe sa planga

Floricica Nou Venita simona0425's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.01.2008
    Postari in forum
    10
    buna ziua!...cred ca fiecare parinte are o problema in ceea ce priveste gradinita. baietelul meu nu a avut nicio problema de adaptarea la inceput ...nu a plans , ba mai mult , cand venea timpul sa-l iau acasa imi spunea ca mai vrea sa stea la gradi.situatia insa s-a schimbat dupa vreo 3 sapt. cand nu mai vrea sa mai auda de gradinita .plange dimineata ..ma roaga sa nu-l duc .

Guest
    ieri, a fost prima zi la camin , cand nu a plins deloc, a laudat-o si doamna, ce bucuroasa am fost , nici azi nu a mai plind , Doamne ajuta !

Floricica Cu Vechime serena2008's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2009
    Postari in forum
    5.470
    Da, este o problema mare cu gradi...am o prietena a carei fetita anul trecut cand avea 4 anisori se scula si noapte si plangea ca nu vrea la gradi, facea si pe ea...Asta ptr ca educatoarele se comporta urat, si nu-i supravegheaza cum trebuie, copii se mai si bat intre ei, asta in 90% din cazuri...si aici vorbesc de gradinitele de stat. La cele particulare...alta poveste, in mod normal totul trebuie sa decurga cum trebuie. Eu am fetita la o gradi particulara, nu am avut nicio problema cu ea. Si am dus-o la varsta de 3 ani. Numai bine si bafta-n continuare

Floricica Nou Venita biandre's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.02.2010
    Postari in forum
    19
    Fetelor pana se acomodeaza e mai greu!!!!Normal ca e mai placut pt.ei sa stea acasa cu mami,nu?
    Si nu cred ca conteaza neaparat ce fel de gradinita este,de stat sau particulara,cat conteaza personalitatea copilului si felul lui de a se integra in colectivitate.PUPICI!!

Floricica Cu Vechime alina_popa_aly's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2006
    Postari in forum
    7.675
    Desi ai postat de cateva luni bune, m-a iritat rau postarea ta. . . Cum poti sa spui. . . Citez

"educatoarele se comporta urat, si nu-i supravegheaza cum trebuie, copii se mai si bat intre ei, asta in 90% din cazuri. . . Si aici vorbesc de gradinitele de stat"

poate vroiai sa spui despre gradinita unde a fost inscrisa fata. . . . Dar sa faci asemenea afirmatii. . . . . . . . Ai facut tu investigatii pe toate gradinitele de stat din tara ca sa ajungi la o astfel de concluzie? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? Eu inteleg ca e un forum si fiecare-si da cu parerea, dar totusi. . . . . . . . . . . . . . . .

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari