Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata anca munteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305

Familia in ansamblul ei. Cu cine ne inrudim?, Luni, 1 martie 2010, orele 20-23

Vorbim de asta data despre rude si despre relatia de rudenie. Cand invata copiii cine sunt rudele lor, cum se numesc ele, cand incep sa foloseasca cuvinte cum ar fi: verisor, unchi, strabunic, cumnat, socru etc? Ce importanta are sa ne cunoastem rudele si sa vorbim despre ele? Ce relatii avem cu rudele noastre si ce se intanpla in momentul casatoriei cand rudele ei se intalnesc cu rudele lui. Va astept maine seara incepand cu ora 20!

Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Buna seara si bine v-am gasit! Pana la ora 23 va astept sa discutam impreuna despre rudele noastre si legaturile de rudenie.

Floricica Nou Venita oxigen's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.12.2008
    Postari in forum
    59
    Buna seara.Am si eu o fetita de 1 an si 2 luni.Deocamdata am vazut ca stie cativa membrii ai familiei (mama,tata ,frate, bunici), dar nu constientizeaza inca legaturile dintre noi.Cu mama mea eu am o relatie f rece si am vazut ca si fetita mea e mai retrasa fata de ea.Oare sa fie din cauza relatiei mele cu ea?

Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Exista un mod de a transmite copiilor nostri si in acest context este posibil sa-i fi transmis raceala din relatia dvs. Cu mama. Cu toate acestea, mama dvs. Ar putea sa imbunatateasca relatia cu fetita chiar daca cu dvs. Are o relatie "rece".

Floricica Nou Venita oxigen's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.12.2008
    Postari in forum
    59
    Asa este, ar putea, dar cum este f egoista si se gandeste doar la ea si cum vine f rar in vizita la noi (doar cand are nevoie de bani sau alt ajutor) ca un simplu musafir, neimplicandu-se in cresterea ei, e cam greu.Va multumesc pentru raspuns.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari