Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata anca munteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    La fiecare inceput de an, ne gandim ce am vrea sa se intample, ce ne dorim, ce planuri avem, ce dorinte. "Sa raman insarcinata", "Sa nasc usor", "Sa inceapa cu bine micutul meu gradinita", "Sa-i meargamai bine, daca exista o problema" si cate si mai cate.

Mereu copilul face parte din dorintele nostre la inceput de an pentru ca este o parte importanta din noi insine inca cu mult timp inainte de a veni pe lume.

Va astept in prima lune a anului, pe 5 ianuarie sa vorbim impreuna despre dorinte, asteptari si planuri pentru anul care tocmai a inceput.

Floricica Nou Venita leahuluminita's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.12.2008
    Postari in forum
    21
    Ce mi-as dori eu de la anul 2009?Mi-as dori ca copilul meu de 8 ani,suferind de tetrapareza spastica ,sa mearga in picioare.Sau macar sa se sprijine pe picioare.Atat si nimic mai mult.Si mi-as dori sa am bani sa pot pleca la recuperare ori de cate orie nevoie.Dar sa vedem ce ne rezerva viitorul.[pumnii stransi]

Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Buna seara si La multi ani!
    Un inceput de an, in care ne dorim sa realizam tot felul de lucruri...Care sunt ele si ce ne propunem pentru 2009 - iata subiectul nostru de astazi pana la ora 23!

Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Buna seara Luminita si bine ai venit!
    Este intr-adevar o mare dorinta, aceea de a-ti vedea copilul fiind mai bine, mai ales in cazul unei boli grave. Spune-ne mai multe despre viata baietelului tau si despre viata voastra de familie...Cum simte el aceasta boala? Cum relationeaza cu copiii? Daca este la scoala?

Membru inregistrat la
    31.12.2008
    Postari in forum
    21
    Nu este la scoala.Ne-am gandit sa-l mai lasam un pic la gradinita.Este foarte greu ptr el sa fie altfel decat ceilalti copii.Deja a inceput sa puna intrebari:de ce eu nu merg in picioare?Ce sa-i raspund?Copiii care sunt vecini cu noi,se mai joaca cu el,dar prea putin.Este un copil destept,se joaca la pc,urmareste desenele preferate,stie ora la care incep,are o memorie buna.Este la o gradinita speciala,la centrul de recuperare din DR.TR.SEVERIN.De multe ori,plange daca vin copii la el si pleaca acesti copii dupa un anumit timp.El ar vrea sa stea cat mai mult.Nici nu stim cum sa-impacam cand se intampla asta.Eu mai am o fata de 18 ani,care este sanatoasa.Avand in vedere boala lui Cosmin,l-am cam rasfatat si de multe ori ma mai cert cu sotul meu.Cosmin crede ca totul i se cuvine lui,Andreea are si ea nevoie de atentie ptr ca este la o varsta periculoasa.O sa va mai scriu mai mult , mai incolo(daca vreti)

Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Te asteptam ori de cate ori vrei sa ne scrii.
    Cred ca este important sa vorbiti cu el despre aceste lucruri pentru ca incertitudinea este greu de suportat. Sigur ca va este greu sa aduceti in prim plan aceasta suferinta, vorbind despre ea dar este bine pentru Cosmin ca sa poata pune toate intrebarile care-i vin in minte sai sa exprime toate starile lui.

Membru inregistrat la
    31.12.2008
    Postari in forum
    21
    Multumesc pentru incurajari.Intr-adevar ne trebuie multa rabdare si trebuie sa ne gasim exact cuvintele care sunt necesare sa putem explica,dar sunt unele intrebari fara raspuns.Oricum o sa incercam sa-i raspundem la toate intrebarile asa cum ne pricepem noi mai bine.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari