Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita georgy26's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.07.2009
    Postari in forum
    1
    Fetita mea are 4 ani si merge la gradinita de un an de zile. Isi cunoaste toti colegii, le stie numele, insa are o singura prietena de care se satura foarte repede si isi mai aminteste de ea dupa cateva zile. Ce as putea eu ca mama sa fac pentru ca fetita mea sa fie mai sociabila? Nu este exclusa niciodata din grupuri insa ii place sa fie lider si apeleaza la toate metodele pt a deveni liderul grupului, insa nu e atasata de niciun copil.

Floricica Avansata anca munteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Vom discuta impreuna in direct intr-o luni de la 20 la 23, la sfarsitul lui iulie probabil.
    Ma gandesc ca aceste abilitati sociale la copii se formeaza tot prin interactiunea cu copiii, grupul de copii sanctioneaza sau incurajeaza manifestarile exagerate si astfel copilul isi poate regla comportamentul pentru ca are mereu acest feed-back.
    Poate ca ati putea vorbi cu fetita, asa o sa aflati cum simte ea si de unde aceasta tendinta de a se impune ca lider.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari