Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata anca munteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Cu cine sta copilul? O problema pe care toate mamicile si-o pun atat pentru perioadele scurte in care sunt nevoite sa plece la cumparaturi, la medic sau in alte locuri cat si pentru momentul in care isi vor relua serviciul si vor trebui sa gaseasca o solutie pentru timpul pe care copilul il va petrece fara ele.

Bona, cresa, gradinita, bunica? Fiecare are avantaje si dezavantaje si mamele se simt adesea derutate, punandu-si multe intrebari. Asadar ne-am gandit sa abordam acest subiect pentru a analiza aceste variante si a afla care sunt exigentele si experientele voastre in acest sens.

Cu cine sta copilul?

Va astept luni, 21 aprilie la ora 20 la o discutie in direct despre cu cine sta copilul, cu tot ce implica acesta decizie din punct de vedere psihologic.

Anca Munteanu

Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Buna seara si bine ati venit la o noua discutie online. Va astept cu parerile, intrebarile si experientele voastre pana la ora 23.

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Buna seara! Ma alatur si eu discutie din aceasta seara.

Floricica Senior nevgian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2006
    Postari in forum
    3.298
    buna seara

cristina elena
    Guest
    Buna seara va spun si eu.
    Foarte interesanta aceasta discutie va fi cu siguranta.
    Eu sunt din start contra bonelor, norocul meu ca am bunici aproape (parintii mei) si dupa ce o sa incep serviciul voi apela la ei. Am inscris-o deja pe fetita mea la cresa si din august va merge acolo. Sper sa fie mai rezistenta decat fratele ei si sa treaca cu bine peste sezonul de iarna ce va urma.
    In caz ca nu tot la bunici voi apela, mi-e greu sa las serviciul si sa stau acasa cu ea.

Floricica Debutanta bebelaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    957
    Buna seara tuturor! [floare galbena] Buna seara psihologului Anca Munteanu! Buna Gabi! Ne reunim din nou la o noua discutie, de aceasta data vom vorbi despre delicatul subiect: cu cine lasam copilul? Stim toate cat de dificil este sa lasi copilul cu altcineva decat cineva de incredere, de obicei persoanele cu care ne lasam sunt bunicii, dar alteori apelam la cresa sau la un babysitter.

Voi cum va descurcati? Astept mamicile la discutie! Va pup

Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Buna seara gabitzza si bien ai venit!

Floricica Debutanta bebelaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    957
    Bine ati venit Cristina, Nevgian! [floare galbena]

Nevgian, tu cum procedezi? Cum te descurci cu Necdet?

Cristina, intr-adevar, este greu sa alegem intre statul acasa cu copiii si serviciul. De ce esti impotriva bonelor?

Floricica Senior nevgian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2006
    Postari in forum
    3.298
    eu am stat cu necdet acasa cu necdet pina la 3 ani,bunici nu avem pe aproape asa ca am stat doar eu cu el.am inceput sa mergem la gradi la 3 ani,dar nu ne-am acomodat deloc cu programul pina la ora 16,asa ca acum mergem la gradi pina la 12 si stam acasa cu o doamna pina la ora 17 sau pina cind ajunge unul din noi acasa.deocamdata e bine,iar necdet e multumit de doamna cu care sta-si noi suntem multumiti de ea.

Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Buna seara nevqian si bine ai venit pe forum cu noi. Asteptam parerile tale.

Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Buna seara Cristina si bun venit din nou printre noi luni seara!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari