Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita alilona's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2010
    Postari in forum
    2
    Baietelul meu are un an si 2 luni si nu vrea sa manance din biberon,nici nu vrea sa-l ia in gura. Azi mi-a spus doctorita de familie sa nu-i mai dau deloc piep sau nici un fel de lapte ca are diaree si vomita noaptea,dar nu stiu ce sa ma fac caci el e invatat sa manance titi de cateva ori pe noapte. Sunt disperata cand il vad ca plange si asa am cedat si i-am dat tata,stiu ca nu are voie,dar plange intruna. Va rog sa-mi spuneti ce pot sa fac?

Floricica Debutanta MJ forever's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2010
    Postari in forum
    1.187
    Wow, nu te invidiez absolut deloc daca la 1 an si 2 luni copilul tau se mai trezeste "de citeva ori pe noapte" pt mincare. Si tu inca ii dai? Ar fi trebuit invatat mai demult sa primeasca niste ceai sau apa cind se trezeste noaptea. Imi inchipui ca te termina si pe tine nedormitul. Eu n-am avut parte de asa ceva, de pe la 4 luni incolo al meu a inceput sa doarma toata noaptea. Eu zic totusi sa nu cedezi plinsetelor si sa incerci sa nu-i mai dai mincare. Si stomacul trebuie sa se relaxeze peste noapte, nu sa digere incontinuu 24h.

Floricica Avansata anca munteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Sunt mai multe probleme. Una este ca se trezeste de atatea ori pe noapte si ar trebui sa manance in timpul zilei mai consistent pentru a nu mai fi nevoie de mesele de noapte. Eu va sfatuiesc sa urmati recomandarile doctoritei. Apoi. . . Nu ati inceput diversificarea? Nu mananca deja cu lingurita? La 1 an si doua luni nu mai este neaparata nevoie de biberon.

Floricica Nou Venita alilona's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2010
    Postari in forum
    2
    Ba da,mananca cu lingurita dar tata este de baza. Peste zi mancam mancare dar si piept. M-am gandit sa-l las la sora mea vreo 3 zile ca sa-l pot intarca. Sper sa reusesc.

Floricica Nou Venita gaby_angel's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.04.2010
    Postari in forum
    6
    buna alilona se pare ca nu sunt singura cu aceeasi problema,baietelul meu de 1 an si 8 luni nu vrea sa renunte la titi si eu sunt moarta de oboseala si disperata ca nu pot sa il intarc ca e de-a dreptul isteric,ce ne facem?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari