Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita calincarmen's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.01.2010
    Postari in forum
    3
    Buna, sunt bona si am in grija o fetita de 3 ani si 2 luni. Este foarte draguta si inteligenta, dar face pe ea atat pipi, cat si caca. Am inteles ca a stat pana la un an cu mamica, apoi cu o bunica si apoi cu alta bunica.
    I-am cumparat olita. Am pus-o in nenumarate randuri la ea. Ne-am jucat, am povestit etc. Nu a facut. Cum i-am pus pempers a facut caca. Ce ma fac? Exista vreun tratament? Eu cred ca nu a fost stimulata la timpul respectiv (6-7 luni) sa-si dezvolte reflexele. Am certat-o, am incercat impreuna sa simulam. Partea interesanta este ca nu se clinteste nici un muschi atunci fand face pe ea. Cum pot s-o ajut? Daca are cineva vreun sfat, sunt receptiva. Si mamica isi doreste sa rezolve problema, dar nu stie cum.

Floricica Avansata anca munteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Buna ziua,

Pentru a afla ce se intampla cu fetita este necesar sa vedem istoria ei, cum a evoluat fizic, psihic si relational pana acum. Asteptam ca mamica sa ne scrie mai mult despre fetita pentru a putea sa o ajutam intr-un fel.

Floricica Nou Venita andreeapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.12.2006
    Postari in forum
    103
    Si fetita mea are 3 ani si inca face in pampers,nu vrea sa faca la olita sub nici o forma sau la wc.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari