Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata anca munteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Am scris dupa postarea unei mamici care vorbea despre efectele pe care o trauma obstetricala (din timpul nasterii) le are asupra copilului ei ca va propun sa abordam acest subiect astazi. Va astept asadara pana la ora 23 sa discutam despre aceste accidente, traume medicale care prin consecintele lor produc atata suferinta copiilor si famililor lor.

Floricica Nou Venita piticu09's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.05.2009
    Postari in forum
    15
    sincer sper sa fiu singura dintre toate mamicile de pe forum care au patit asa ceva. Chiar nu doresc la nimeni pentru k e ingrozitor.

Floricica Nou Venita piticu09's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.05.2009
    Postari in forum
    15
    intrebarea mea ar fi ce sa fac medicului care mi-a adus copilul in starea care este? pt alte mamici probabil nu ar mai avea rost, insa eu ink nu i-am facut nimic...nici macar o plangere la colegiul medicilor si stau si ma gandesc dak kiar merita sa scape asa usor?!!!

Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Buna seara si bine ai venit,
    Nu ne putem ocupa aici de aspectele vinovatieie sale si nici de cele ale variantelor tale de a face o reclamatie ci doar de ceea ce simti si de copilasul tau.
    Cu siguranta mai sunt mamici care au trecut prin astfel de situatii chiar daca nu in timpul nasterii ci ca urmare a diferitelor accidente.

Floricica Avansata ghergulescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.03.2009
    Postari in forum
    1.986
    buna seara,eu sunt liliana si nu am patit asa ceva însa un verisor primar de al meu a trecut prin ceva de genu asa k va pot povesti:avea un baietel de 2 ani si a mers k el la spitalul dr 1 din craiova pt ai face operatie de hernie,înainte k o saptamana i se facusera toate analizele copiilului si era perfect sanatos în afara de problema k hernia.asadar a mers la operatie a intrat în operatie perfect sanatos în ghilimele si a iesit mort,de ce?!pt k o o anestezista care nu avea experienta ia facuit anestezie dubla copilului si din cauza asta iau pleznit plamani si asta nu este atat lau tinut sub aparate 1 sapt pana ale spune parintilor k nu nu mai are nici o sansa.acum ce vreau sa îi spun mamici de mai sus k nu are ce sa le faca medicilor pt k ei oricum ies basma curata mereu.anestezista copilului a fugit din tara si a scapat nepedepsita chiar dak parinti au dat-o în judecata si au recurs si la televiziune pt a li-se face dreptate si nici pana acum nu s-a întamplat nimik,acest lucru se întampla acum 4 ani.

Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Buna seara si bine ai venit,

Revolta si razbunare, tristete si disperare, cate si mai cate sunt cele pe care le simtim in aceste situatii...

Floricica Debutanta mihu78's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.06.2008
    Postari in forum
    1.056
    imi cer scuze ca intervin.Din fericire nu am avut nicio problema cu copilasii,insa am o rugaminte:se poate discuta despre traumele mamelor in urma avortulul?
    poate nu aici...dar in alt topic?
    mesajul este pentru anca
    multumesc si scuze inca odata

Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Incheiem aceasta discutie, forumul ramane deschis si veti putea posta in ciontinuare parerile, trairile si experientele voastre.
    Astept propunerile voastre de subiecte si va dores o saptamana minunata.

Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Incheiem aceasta discutie, forumul ramane deschis si veti putea posta in continuare parerile, trairile si experientele voastre.
    Astept propunerile voastre de subiecte si va dores o saptamana minunata.

Floricica Debutanta mihu78's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.06.2008
    Postari in forum
    1.056
    imi cer scuze ca intervin.Din fericire nu am avut nicio problema cu copilasii,insa am o rugaminte:se poate discuta despre traumele mamelor in urma avortulul?
    poate nu aici...dar in alt topic?
    mesajul este pentru anca
    multumesc si scuze inca odata

Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Vom discuta chiar lunea viitoare, 8 iunie, despre suferinta psihica si urmele lasate de avort, referindu-ne atat la intreruperea la cerere a sarcinii cat si la avortul spontan.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari