Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mira80's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2012
    Postari in forum
    2

buna

sunt despartita de stul meu de 8 luni si avem o fetita de 7 ani care nu se poate impaca cu ideea despartirii noastre,am sta de vorba cu ea sii-am explicat ca nu mai putem fi impreuna dar ea inca mai spera ca vom fi o familie.as vrea sa ma sfatuiti cum sa procedez cu ea sa treaca peste aceasta problema.va multumesc

Floricica Avansata anca munteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Buna ziua,

Sunt mai multe lucruri care au importanta, printre care:
    - cum s-a produs despartirea
    - daca il vede pe tatal ei si ce relatie are cu el
    - ce spune ea despre despartire si, in general, despre relatia dintre parintii ei, cum o vede,
    - cum exprima speranta de a fi din nou cu totii
    - ce efecte a avut aceasta despartire asupra ei

Pe curand
    cpap.anca@gmail.com

Floricica Nou Venita mira80's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2012
    Postari in forum
    2
    pe tatal ei il vede o data pe saptamana, duminica, timp de cateva ore,ea inca mai spera si isi doreste sa fim impreuna si spune ca il iubeste pe tatal ei.in casa nu a asistat la certuri si scandaluri pt ca am incercat sa o feresc de asemenea lucruri.

Floricica Nou Venita gillianna's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.07.2012
    Postari in forum
    58
    imi cer scuze,e doar un sfat.daca nu doresti nu il lua in consideratie. fetita vede alti copii care au ambii parinti si nu intelege de ce ea nu va poate avea. Cel mai bine e sa mergi cu ea la un psiholog asa va accepta mai repede.E foarte bine ca vb cu fetita ,e bine ca relatie dintre voi sa fie una strinsa. Daca in viitor tu vei cunoaste alt barbat consulta-te cu fetita,intreab-o daca si ei ii place persoana respectiva.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari