Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Buna seara. Am o mare nedumerire. As vrea sa stiu daca exista semne reale care pot fi observate si care denota autismul. Adica ne putem da seama de la 1 an jumate ca ar putea avea aceasta boala? Se pot face consultatii la un anumit medic? Eu sunt destul de stresata de aceasta boala. Va multumesc.

Floricica Avansata anca munteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Un neuro-psihiatru infantil este cekl mai in masura sa consulte copilul desi este mic pentru acest diagnostic. Care sunt semnele care va ingrijoreaza? Este importanta starea dvs. ca mama, inseamna ca ceva va da de gandit...

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    nu am obs nimic in neregula decat ca atunci cand doarme isi baga degetele in urechi pt cateva min nu tot timpul dar destul de des si asta m a pus pe ganduri deoarece o mamica cu fetita autista spunea ca si fetita ei avea acelasi tic..si m am speriat..am fost la ORL nu are nimic.
    Este un copil ff energic,vulcanic,mereu in actiune si vrea numai cu adultii sa se joace cu copii nu prea ..ii plac activitatile de adulti(spalat vase,calcat,spalat rufe,intins rufe..) avem saci de jucarii pe care le arunca de colo colo fara o logica insa se joaca cu un bebe il hraneste si ii da suzeta mai nou il pune pe olita..are 1 an si 7 luni si zice mama,mami,tata,taty,pai da,de ce,pipi,mimi(mie)si cam atata e normal pt varsta ei? si nu mananca decat lapte alceva nu accepta isi curata limba si isi baga degetul pe gat sa vomite..am facut analize e ok fizic am fost si la neuro la IOMC la 9 luni ca imi cazuse din pat si a zis ca e dezvoltata ca un copil de 1 an si 2 luni mergea ff bine la 9 luni ia facut si ETF si e ok -am facut eco deoarece eu am avut toxoplasmoza in sarcina si am vrut sa ma asigur ca nu e afectat creierul slava domnului era ok

Floricica Nou Venita mady19's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.12.2009
    Postari in forum
    2
    Cryssa, am dat intamplator peste topicul tau. Nu sunt experta in asa ceva, doar ca am citit unele lucruri interesante in ultimul timp. Inainte sa iei o decizie, poate e bine sa citesti despre copiii indigo. Da o cautare pe google. Daca vrei, iti pot da eu cateva link-uri. Din cate spui tu, pare a fi mai mult un copil care se dezvolta mai repede, decat unul care are probleme. Iti tin pumnii si sa dea Dumnezeu sa fie totul cat se poate de bine!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari