Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Ecaterina.F.N.'s Avatar
    Membru inregistrat la
    04.07.2011
    Postari in forum
    1

Acneea - o problema tot mai dureroasa

Bun gasit. Am o fiica de 16 ani, a avut o acnee vulgara, pe care permanent o rupea, dar am tratat-o . Am facut analizele e totul bine, dupa 2 saptamini de spitalizare. Insa problema e in faptul ca nu se poate abtine sa nu rupa cind mai apare cite ceva pe fata. Nu mai stiu cum s-o conving sa nu puna mina pe fata, pentru ca din nou se inmultesc cosurile. Ea face sport de performanta, ma stradui sa-i creez conditii de igiena, sa n-o afecteze. Cind e stresata nu se poate abtine. Insa problema cea mai mare e ca s-a indragostit de un tip de 22 de ani, iar noi nu-i putem permite sa iasa cu el, e prea mica pentru el, ma gindesc ca si din motivul asta se razbuna pe noi. De cind a inceput sa prieteneasca cu acest baiat i-a scazut reusita la invatatura si performantele in sport, i-am adus f. multe exemple din care sa traga concluzii ca acum nu e timpul potrivit pentru dragoste, ca-si rateaza viitorul, ca trebuie sa arate bine, sa aiba fata frumoasa, nu stiu ce sa mai fac. Nu intelege nici cu vorba buna, nici cu cearta. Am nevoie de sfatul Dumneavostra. Va multumesc anticipat.

Floricica Avansata anca munteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    1.305
    Buna ziua,

In primul rand, va cer scuze pentru intarzierea raspunsului meu.
    Vorbiti despre dificultatile fetitei si ale famliei dar nu spuneti cum a inceput aceasta perioada si ce spune fetita despre ce simte. Asta este foarte important pentru ca despre ce simte ea este vorba, de fapt.
    Probabil o tensiune mare si o stare de anxietate au determinat atata problema dermatologica cat si scaderea la invatatura.
    Va astept sa scrieti in continuare
    Pe curand

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari