Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Oxana_bebe's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.03.2012
    Postari in forum
    58

Miscari fetale putine

Buna ziua.Sunt o viitoare mamica..am 33 saptamani,si de 3 zile imi simt copilul cum misca de 4 ori in zi,noaptea nu il simt sa miste deloc,cu aceasta intrebare mam adresat si la medic,ma monitorizat , a ascultat inimiora si are 150 batai pe minut,am intrebato atunci care poate fi cauza de nu misca macar de 10 ori asa cum zic toti medicii,insa nu mia zis nimic,mi-a spus sa tin sub observatie miscarile copilului inca 3 zile,daca va contia nu la fel de putin sa miste sa ma adresez la ea.....spunetimi va rog in acest caz ce se intreprinde? ms frumos.

Floricica Senior paulici's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2009
    Postari in forum
    3.046
    Pentru a testa daca sunt bine bebelusii, stati intinse pe partea stanga 30 min timp in care trebuie sa miste de 2 ori cel putin, insa daca nu misca nu intrati in panica. Daca nu misca timp de 12 ore e problema.
    Cred ca medicul tau ar trebui sa masoare rezistentele uterine atat pe cordonul ombilical cat si pe cerebrala medie. Are intarziere de crestere bebe, e mai mic decat trebuie? intreb pt ca ai zis ca ai 33s+3 iar la ticker apare 32S+5z ... are o varsta ecografica si alta dupa ultima menstratie?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari