Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta anamaria_ratiu's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.11.2008
    Postari in forum
    665
    In perioada sarcinii mi-am cumparat foarte multe hainute de la un magazin din Cluj-Napoca, toate erau acelasi brand-ul Mama-licious de o calitate exceptionala din materiale naturale, bluzele si camasile mai ales erau bumbac 100% pentru ca eu am dezvoltat o sensibilitate aparte in sarcina si transpiram si mai mult daca nu purtam hainute de bumbac.
    Am purtat haine speciale pentru gravide din luna a 4 a, mai ales pantaloni deoarece bazinul nu imi mai permitea nicicum sa port pantaloni normali, in plus la capitolul bluzite sub nici o forma nu puteam purta normale pentru ca, desi erau numere mari, strangeau pe cand cele de la mama-licious erau din materiale naturale deosebit de elastice, prin urmare am ajuns la concluzia ca ideal e de purtat haine speciale pentru aceasta perioada daca e posibil.
    Am vazut pe forum discutii aprinse referitoare la preturi,la acea (2008) vreme hainutele acestea superbe costau 40 ron oricare prin urmare am avut o colectie de vestute, sacouri, lenjerie tanga, costume de baie, rochii de gala si casual, geci, vestute si multe altele si ma simteam comfortabil in ele spre deosebire de hainele normale care strangeau cumva.
    Mentionez ca in perioada sarcinii nu omitam "look-ul" - vizite regulate la coafor, machiaj etc. pentru ca pur si simplu simteam nevoia sa fac asta mult mai des,a urmat apoi un an in care nu am mai putut fi la fel, insa acum am revenit la vechile obiceiuri.

Moderator Floricica Nou Venita ralucaonescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.04.2009
    Postari in forum
    58
    F frumos ca ti-ai mentinut obiceiurile de dinainte -adica sa mergi la cosmetica, coafor,etc sa te imbraci frumos...Bravo !!
    AsTa si trebuie sa facem !!

Floricica Cu Vechime dragalasha's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2009
    Postari in forum
    6.093
    ana am intrat si pe site - o pereche de jeans este 45 euro, o bluza este 29 euro...
    ce-ti cumparai de fapt cu 40 ron?

Membru inregistrat la
    13.10.2009
    Postari in forum
    6.093
    la prenatal o pereche de jeans este 360 ron
    la mothercare un tricou este peste 100 ron
    mie preturile astea nu mi se par ok
    o pereche de ciorapi de gravida este 80 ron!!!
    eu am un salariu foarte bun, mult, mult peste medie dar tot nu pot sa platesc 80 ron pe o pereche de ciorapi

Membru inregistrat la
    13.10.2009
    Postari in forum
    6.093
    mi-am cumparat si eu lucruri dar nu neaparat special pentru gravide, mi-am cumparat lucruri lejere cu un numar mai mare decat port in mod normal
    oricum bluzele de gravida ma fac sa arat ca un butoias ambulant - pentru ca m-am marit foarte tare in partea de sus a corpului

Membru inregistrat la
    13.10.2009
    Postari in forum
    6.093
    Sfatul meu pentru gravide - NU va cumparati lucruri mulate pe tot bustul ca aratam ca niste butoaie ambulante

Membru inregistrat la
    21.11.2008
    Postari in forum
    665
    Imi luam pantaloni de stofa,sacouri,rochite,fuste,camasi,colanti orice era 40 ron insa asta spuneam ca intre timp s-au triplat preturile la articolele mama-licious.
    Eu pur si simplu nu ma simteam bine in cele normale ,parca strangeau cumva si in plus cele de la mama-licious sunt ff trendy fata de ceea ce se gaseste in magazine,chiar ma simteam normal plus ca au si accesorii speciale de gravide gen curele

Membru inregistrat la
    13.04.2009
    Postari in forum
    58
    Pot sa intervin??
    nu vreau sa fie cu suparare, dar SFAT : NU CUMPARA LUCRURI CU MASURI MAI MARI DECAT MASURA TA !! ..CHIAR CA ,IN FELUL ASTA, aratam ca un ''butoias'' cum spunea dragalasha mai sus......

...intrebare logica: daca nu esti insarcinata ,iti cumperi lucruri mai mari?? ...de ce sa o faci cand esti insarcinata..in asteptarea numarului mai mare???!!!asa ca, purtam si cumparam lucruri MAI PUTINE dar in care sa ne simtim si sa aratam bine!!!...(vezi articolele de la sectiunea Moda )

..cat despre bustul care arata mare...s epot purta bluze mulate pe bust, dar ca sa ingustezi si micsorezi aceasta parte, incearca decolteul in V...

Membru inregistrat la
    13.10.2009
    Postari in forum
    6.093
    Raluca te contrazic - lucrurile cu un numar mai mare chiar arata ok (pe mine), nu ma fac sa arat mare si am doar cateva - vreo 3 - 4 bluze - care sunt convinsa ca imi vor prinde bine si in primele 4 luni dupa sarcina

Membru inregistrat la
    13.04.2009
    Postari in forum
    58
    Daca esti slabuta, s-ar putea ca la bluze sa nu fie chiar asa de mare diferenta!!..dar doar la bluze..ca la pantaloni,fuste etc..nu arata bine deloc..iti spun si din proprie experienta..la prima sarcina-inca nu stiam nimic despre hainutele de gravide si am zis sa fac si eu dupa cum auzisem in stanga si indreapta-sa imi iau pantaloni si jeansi mai mari, dar normali, nu pentru gravide..Doamne! Doamne ! ce dezastru cand m-am vazut in oglinda!! eu normal purtam 26 la jeans si ajunsesem sa probez 30 si ma strangeau la burtica iar la picioare, solduri etc erau enoorrmmii si aratam ca un saculet ambulant!!desi am fost slaba si la prima sarcina- pana in luna a 8a luasem 8kg in plus,adica aveam 60kg...cand mi-am luat jeans pt gravide cu totul si cu totul altceva!!..insa si cei de gravida e bine sa aiba acea banda elastica nu sa fie ajustabili, pt ca acestia ultiumii ajung sa fie ca cei normali tot dand drumul la acel elastic ajustabil ...de aceea sustin cu argumente solide ca nu terbuie sa ne luam haine mai mari, ci mai putine si pe masura ce evoluam in sarcina...

Membru inregistrat la
    21.11.2008
    Postari in forum
    665
    Fetelor facand ordine am dat de o pereche de pantaloni albi treisferturi,subtiri de vara, de la mama-licious,inca au eticheta pe ei cu pretul 40 ron ,nu am apucat sa ii mai port daca ii doriti cu mare drag ii vand la pretul de mai sus,puteti sa imi lasati mp sau email anamaria.ratiu@yahoo.com

65 ron Pantalon NOU Bumbac Mama-licious Mar ,M

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari