Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Nou Venita ralucaonescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.04.2009
    Postari in forum
    58
    Cred ca e destul de interesant sa stim ce sa purtam la o petrecere..fie ea zi de nastere, nunta sau botez...

Astept poze cu tinute de party..chiar si miresici..

Apoi comentariile...

Administrator Floricica Debutanta kiddo's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182
    Raluca, foarte buna ideea ta! Suna atat de bine! Mie imi sunt tare dragi burticile si mai ales burticile aranjate.

Abia astept sa vad pozele fetelor si sa citesc sugestiile tale.

Floricica Debutanta adrianarenata's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2008
    Postari in forum
    999
    aveam cca 8 luni jumatate cand inainte de revelion am intrat cu sotul si cu cativa prieteni intr-un club...vreau sa va spun ca am facut "senzatie" si nu din pacate datorita tinutei mele(blug normal si o maleta neagra speciala pt burtici cu pense pe laterale)ci din cauza burticii in sine.toti tinerii din clubul respectiv se uitau atat ciudat si cred mirati de faptul ca o femeie insarcinata si tinara in acelasi timp intra in club.

Membru inregistrat la
    13.04.2009
    Postari in forum
    58
    E minunat ca ti-ai mentinut tonusul si dorinta de distractie ! esti printre "fericitele'' care gandesc pozitiv si astfel si au parte doar de lucruri pozitive...bravo! ( ..si eu am fost in cluburi pana in luna a 8a, de vreo cateva ori!!..si era fff distractiv cum ma priveau ceilalti,mai ales ca si dansam !)
    ..atentie insa fumul din locurile astea nu e prea indicat !!!

Floricica Debutanta adrianarenata's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2008
    Postari in forum
    999
    eu sunt nefumatoare si stateam in locurile mai ferite, oricum nu faceam obisnuinta din a merge in club a fost o ocazie (venisem acasa la parinti si ne-am intanit cu niste prieteni).pe intreg parcusul sarcinii am fost o fericita pt ca am privit sarcina ca un lucru firesc pt care organismul meu este "programt" sa o poata duce cu bine.

Membru inregistrat la
    13.04.2009
    Postari in forum
    58
    O, Doamne ! bravo bravo!

Cum sa facem sa le ''facem'' pe toate gravidutele sa inteleaga ca , de fapt, aici e "buba"..?
    ..in mentalitate !..si sa o si schimbe, adica sa priveasca sarcina ca pe ceva natural, cum spuneai si tu, si atunci totul vine de la sine..
    Astfel vine sau ramane cheful pt ingrijit si pt imbracat frumos!

Floricica Cu Vechime cristeepas's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2007
    Postari in forum
    6.010
    hi!hi! tot cam asa aveam si eu cand am intrat ultima data intr-un club (in per sarcinii)... aceeasi reactie la cei din jur...

Floricica Nou Venita ginamatei's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.09.2009
    Postari in forum
    16
    cred ca daca esti gravida dar slabuta da foarte bine sa fii aranjata
    eu m-am ingrasat mult in timpul sarcinii, asa ca nu imi lipsea tichia de margaritar :)

Membru inregistrat la
    13.04.2009
    Postari in forum
    58
    De ce spui asta? ..pai singurica iti faceai rau spunandu-ti ca esti grasa si nemaivrand sa te aranjezi...ce sa mai zica persoanele care din cauze medicale se ingrasa si raman asa??..si, daca te uiti in jur, sunt multe aranjate si cochete, chiar daca au kg in plus..
    Aici vroiam sa ajung..nu conteaza ca esti insarcinata si aici ne gandim la toate implicatiile-chiar si faptul ca te ingrasi, e normal sa te aranjezi si sa te porti /imbraci la fel ca inainte..adica sarcina nu e o boala care sa ne faca sa ne imbracam in pijama -vezi trening, pt ca nu stam in pat..suntem active si fericite ca suntem insarcinate!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari