Ultimele discutii din forum
    Floricica Veterana oana260708's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.12.2008
    Postari in forum
    14.020
    cum calculez cit material imi trebuie pt o rochita??? de vara???

Moderator Floricica Nou Venita ralucaonescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.04.2009
    Postari in forum
    58
    Buna!
    Sa stii ca nu sunt de meserie ca sa iti pot spune exact..insa depinde daca rochita este dreapta, atunci iti trebuie material egal cu lungimea dorita,iar daca este pe bie/larga atunci iti trebuie mai mult..
    Ce pot sa iti spun este sa fii atenta la ce model iti faci sa nu te dezavantajeze,de ex: daca esti plinuta sa nu o faci foarte larga,te ca face si mai si...tot in cazul asta atentie la cat este de decoltata, acopera manecile ..etc..cu chestii de genul asta te pot ajuta..
    Scuza-ma ca nu iti pot da raspunsul exact !..cel mai bine iti spune croitoreasa la care iti vei face rochita, in functie de model!
    ..cand e gata, sa ne trimiti si noua o foto!

Floricica Nou Venita maria111's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.08.2009
    Postari in forum
    3
    Cea mai frumoasa perioada din viata unei femei, atunci cand asteapta un bebe. Dar brusc apare o schimbare inviata ta in care trebuie sa-ti schimbi stilul de viata, de imbracaminte. Voi de unde va imbracati? Am vazut niste rochite super dragute pe net Hainute pentru gravide

Floricica Nou Venita andreeaarianna's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2009
    Postari in forum
    1
    buna,

Stie cineva magazine cu ceva hainutze de gravide in Timisoara care sa prezinte ceva interes?

Merci

Floricica Nou Venita babymouse's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2008
    Postari in forum
    47
    draga mea, de ce nu incerci si online.

iti recomand la redoute.ro si quelle.ro, tarafashion.ro

Am vazut multe si aici pe site Magazine gravide

din Timisoara, nu stiu ca eu sunt din Bucuresti, dar poti avea incredere si in comenzile online. Eu, tocmai mi-am comandat de pe laredoute.ro (nu hainutze de gravide, altele), cu plata ramburs si transportul prin curier (15 lei).

succes! sa ne arati ce ai gasit

Membru inregistrat la
    13.04.2009
    Postari in forum
    58
    Imi place f tare cum ai spus "haine de interes"...intr-adevar multe haine de gravide nu prezinta niciun interes!!!...la modul cum arata si calitatea lor!!

Atentie mare la ce cumparam...a se citi articolele de pe acest site, referitoare la garderoba pt 9 luni, etc...din sectiunea de moda pt mamici si bebe...chiar sunt sugestii de luat in seama..

Membru inregistrat la
    13.04.2009
    Postari in forum
    58
    Nu vreau sa se inteleaga gresit, INSA, am un dubiu referitor la a cumpara haine de pe internet..pt ca , sincer, poza e una ,iar realitatea e total alta !!

Cum vezi materialul? cum vezi cum ti-ar sta? cum stii daca modelul e potrivit t tine??nu cumva 'e mai mare daraua decat ocaua'???

Cat eram insarcinata am avut 2 experiente de acest gen...

Guest
    Eu sunt noua pe aici, am o burtica de 18 saptamani si deja am luat 10 kg de cand am ramas insarcinata (eram si f slaba, acum 2 saptamani aveam 60 kg).
    Inca nu am investit in hainute, cand am vazut ca iau proportii incepusem sa ma agit in fiecare dimineata ca nu am ce pune pe mine, toti pantalonii ma strangeau, fuste nu purtam, bluzitele incepeau sa se ridice si imi ramanea burta descoperita (lucru care imi displace).
    Prima oara mi-am luat 2-3 fustite si cateva bluzite doar putin mai largute pentru a imi acoperii burta, dupa ce am citit forumul am descoperit ca pot purta si pantalonii de pana acum cu un nasturel deschis deci am achizitionat cateva bluzite mai lungi dar care imi scot in evidenta burtica deoarece imi place tare mult cum arat cu burtica.

Guest
    Problema va fi de aici incolo, burtica va fi mare in anotimpul rece iar eu sunt friguroasa de fel, cu ce sa ma imbrac ca sa ma simt si binein pielea mea, sa imi fie si cald si sa arat si binisor, mai ales daca voi putea continua sa vin la serviciu.

Membru inregistrat la
    13.04.2009
    Postari in forum
    58
    Felicitari!esti printre cele fericite ca vei fi mamica!

cu hainutele..citeste,te-as ruga articolele pe care le-am scris in sectiunea "moda pt mamici si bebe", care sigur te vor ajuta sa iti formezi o idee despre cum ar trebui sa arate garderoba ta pt cele 9 luni...sunt niste chestiuni punctuale si de mare folos..apoi ori treci pe la FAire Dodo Maternity,la magazin, ori uita-te la pozele din albumul meu pt inspiratie...

cu siguranta va trebui sa iti cumperi niste pantaloni pt serviciu si nelipsitii jeansi, geaca groasa, dresuri , apoi, pararea mea , niste cardigan-uri pe care sa le pui pe deasupra unor bluzite si ,in cazul in care ti se face cald sa ramai in bluza...eu asa am procedat cand eram insarcinata- am fost din august pana in aprilie...

Membru inregistrat la
    13.04.2009
    Postari in forum
    58
    Vine frigul....ce ne facem???
    Iata cateva propuneri pt perioada de toamna..in album !!
    ..daca aveti si voi propuneri sau sugestii,cu mare drag le astept !!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari