Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime fluturas's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2007
    Postari in forum
    5.785
    Cris,arati super..si rochita e foarte frumoasa!
    Eu am purtat toata sarcina colanti,salopete,blugi de gravida si m-am simtit foarte bine in pielea mea de mamica trecuta bine de prima tinerete...am nascut in aprilie si toata garderoba mea a fost mai mult de iarna-primavara...
    Aaaaaa..iar in salopete m-am simtit foarte bine...poate din cauza ca sunt inginer si lucrez intr-o fabrica,tare faza...m-am simtit si sexi si comod...parerea mea!
    O sa incerc sa gasesc si poze de cand eram gravida!

Membru inregistrat la
    26.06.2007
    Postari in forum
    5.785
    Eu am purtat toata sarcina colanti,salopete,blugi de gravida si m-am simtit foarte bine in pielea mea de mamica trecuta bine de prima tinerete...am nascut in aprilie si toata garderoba mea a fost mai mult de iarna-primavara...
    Aaaaaa..iar in salopete m-am simtit foarte bine...poate din cauza ca sunt inginer si lucrez intr-o fabrica,tare faza...m-am simtit si sexi si comod...parerea mea!

Membru inregistrat la
    26.06.2007
    Postari in forum
    5.785

Floricica Avansata doloro's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2007
    Postari in forum
    2.392
    Eu am purtat salopeta foarte mult pe perioada sarcinii si m-am simtit foarte bine .

Floricica Cu Vechime ligiafodorean's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    am gasit si eu o poza cu o rochita draga mie ...

Photobucket

Floricica Cu Vechime ligiafodorean's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    eu salopete nu am avut fiindca la birou am fost nevoita sa adopt o tinuta business,

Floricica Cu Vechime cristeepas's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2007
    Postari in forum
    6.010
    eu nu-s antisalopeta... am avut si eu una, dar n-am apucat prea mult s-o port din cauza caldurilor infernale
    cristina si ligia ati fost niste gravidute frumoase

Floricica Debutanta bebelaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    957
    hehe fetelor ma bucur tare ca ati pus si poze, ati fost niste gravidute foarte frumusele. Raluca, mersi frumos pentru raspunsul vizavi de salopete .

eu la anul imi doresc si eu un bebe, simt ca e momentul potrivit astfel incat sa nu ma incurc nici cu facultatea, care doamne iarta-ma va dura la nesfarsit la mine .. si probabil o sa mai vin cu intrebari ciudatele de-ale mele vizavi de garderoba.

uite mai am una. nu stiu de ce dar eu intotdeauna mi-am imaginat ca pentru gravidute sunt foarte potrivite bluzitele/rochitele babydoll. imi plac si acum la nebunie

cu colantii, ei bine nu stiu de ce dar nici eu nus fana. sunt multe chestii care se poarta acum, insa mereu am mers pe stilul meu de a ma imbraca si indiferent de stil, business, comod, elegant (mai putin ce-i drept) am ramas pe culori foarte vesele. de obicei daca vezi pe strada o pata de culoare, eu sunt cred ca sunt undeva intre retro-vintage dar comod. sunt tare curioasa daca voi putea sa mi mentin stilul vestimentar si pe perioada de sarcina..

gabitzza, colega mea a fost genul de graviduta care mi-a placut f tare, mereu era imbracat astfel incat sa ii fie comod, dar mereu cu super bun gust, simplu si de efect. am admirat-o tare.

Floricica Cu Vechime ioanabalescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2007
    Postari in forum
    9.523
    buna ziua
    am vazut topicul si am intrat din dorinta de a gasi ceva de imbracat pt aceasta perioada
    intr-adevar sunt superbe hainele prezentate de raluca, dar din pacate nu avem noi din tara cum sa le procuram
    am intrat pe site si am constatat ceea ce presimteam, ca magazinul nu e aici
    iar la noi modelele sunt putine si foarte scumpe multe dintre ele

Floricica Debutanta bebelaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    957
    ioana, stiu ca spunea raluca o chestie in articol, pe care am auzit-o de la ea si prima oara cand ne-am cunoscut live aici la noi la sediu, mi s-a parut minunat apropo de ceea ce ai zis tu mai sus!

de fapt a zis 3 chestii care mie mi-au ramas pe creieras si mi s-au parut senzationale . prima a fost treaba cu salopeta si am aprobat-o pentru ca mie personal nici nu mi-au placut salopetele de fel si nici nu le-am purtat.

a doua treaba a fost cu FARA HAINE LARGI!! pentru ca vom parea si mai mari, iar burtica trebuie evidentiata, nu este un lucru de ascuns!

a treia a fost vizavi de ceea ce tu ai spus mai sus: si anume, nu trebuie sa cumparam neaparat haine scumpe, multe. trebuie sa fie de calitate si simple si cel mai important de bun gust. dar, ioana la tine apare ca esti din bucuresti, nu esti din bucuresti?

pe raluca o puteti gasi la sediul din bucuresti la adresa: Faire Dodo Maternity Bucuresti, Piata Dorobanti, Str. Av Radu Beller colt cu Octavian Moraru. Eu am ramas cu senzatia ca mai sunt cateva si in tara, sedii faire dodo. cred ca ne va lamuri raluca cel mai bine

am o colega, care nu e graviduta inca, care vreau sa-ti spun ca are un buget alocat hainelor de fel foarte mic, insa cand si le pune pe ea, piesa cu piesa, per total arata senzational. important e sa stii si ce anume te pune in valoare pe tine mai intai, apoi pe tine ca graviduta, cred

Floricica Senior molnarvanda's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.11.2007
    Postari in forum
    4.299
    Vreau sa va povestesc eu cum am rezolvat "problema" imbracatului... In conditiile in care bugetul nu mi-a permis investitii majore am incercat sa ma adaptez situatiei... in felul urmator:
    Ptr momente deosebite(putine ocazii de acest gen) am o pereche de pantaloni negrii clasic pe care ii ador si am adaugat 8 la un croitor) 2 triunghirui pe o parte si alta de material elastic tot negru care imi permite sa ii port si in ziua de azi daca e nevoie :)
    Mi-am achizitionat pantaloni cu talie fffoarte joasa ( pe care de altfel nu ii suport) la pret mic si am adaugat material din bumbac in partea de burtica sa nu imi fie afara nici burta si nici "partea dorsala" :)
    Pentru plimbari in parc folosesc treninguri ( in care am tot slabit elasticul dupa necesitati)
    Acum cand e cald ( precum si la prima sarcina) folosesc fuste, pantaloni scurti, etc care au in partea de sus elastic asa ca nu e o problema cu burtica..

Bluze am gasit in magazinele " normale" modele care sa imi vina bine si pe o burtica mare... nici eu nu sunt fan haine largi ...

Ce am achizitionat sunt blugi de gravida ... salopetele nu ma avantajeaza deloc( oricum sunt un mare)

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari