Ralukut, nu am reusit sa o calmez in sensul ca sta unde o pun si cum o pun .Am calmat-o in sensul ca ne intelegem !Avem cateva reguli care daca sunt incalcate duc la anumite consecinte.
Din cate am observat eu asa e mai mult o boala a parintelui care ori scapa copilul din frau si copilul o ia razna ori nu reuseste sa isi puna in aplicare rolul de parinte si atunci se da vina e ADHD.
La medicamente nu as apela nici daca ar trebui sa ma lege doctorii.Am citit destule despre medicamentele pt ADHD si cat sunt ele de folositoare pt parinti insa sunt f daunatoare pt cei care le consuma!Copiii sunt unici si invata fiecare in felul lui.In momentul in care aceste medicamente sunt administrate copilul intra intr-o anumita stare de transa(sta linistit o zi intreaga si se uita la tv sau pur si simplu nu face nimic.Asta nu mi-ar place.Imi convine mai mult sa o vad ca imprastie toate jucariile ,ca le-a vazut forma,le-a stricat sau pur si simplu le-a luat din mana sorei sale.Sunt atat de multe se spus despre ADHD si nimic nu m-ar convinge ca aceasta e o boala pe care o sufera un copil!