Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ana2012's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2012
    Postari in forum
    1

Vreau alta familie

nu imi mai agreez parinti deloc....as dori sa ma adopte altcineva numai sa nu mai stau aici....

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    Citat Postat de ana2012 Vezi mesajul
    nu imi mai agreez parinti deloc....as dori sa ma adopte altcineva numai sa nu mai stau aici....
    cati ani ai? care e problema cu parintii tai? de ce faci asemenea afirmatii?

mada_lyna
    Guest
    dak profilul ei este pe bune,16 ani. si afirmatiile cred k le face motivat,adica este clasica adolescenta,nu iese cu nimic din tipare. desi pt adolescenti aceste crize sunt f serioase,pe mine ma amuza putin, fiindca ma uit in urma si imi dau seama ca si eu aveam simptome de "adolescentita"(cum ar spune doctorita Plusica- desene anim).... 100% justificate decat de hormoni si trecerea de la copil la adult.

Floricica Senior julay's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.11.2009
    Postari in forum
    3.590
    Ana...oricat de serioase ar fi problemele tale cu parintii tai, sunt sigura ca pot fi rezolvate! Cel mai bine ar fi sa stai de vorba cu ei deschis, cred ca vei fi surprinsa de rezultate! Cu totii am trecut prin astfel de momente in adolescenta, important este sa vorbesti deschis despre ce anume te deranjeaza si vei vedea ca lucrurile nu sunt asa grave precum par...

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    urata treaba!!!parintii nu ii putem alege,dar nu uita niciodata :CA PARINTII TAI NIMENI NU VA FII.crezi ca iti va fii mai bine cu niste straini?sau kiar crezi ca te va adopta cineva la varsta asta in romania?eu nu stiu ce motiv ai sa zici ca vrei alti parinti.ai grija ce iti doresti sa nu iti para rau mai tarziu.mai lasat fara cuvinte

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Nu-i decat un topic pentru flame. Chiar credeti ca asteapta vreo indicatie precisa despre cum sa faca sa ajunga in alta familie? Vrea si ea sa socheze putin si stie ca aici gaseste material susceptibil la de astea, in speta proaspete mamici.

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    eu cred ca a fost o rabufnire la nervi (era sambata seara, i-or fi impus niste reguli "greu" de acceptat) si a scris si ea unde a putut pentru a se descarca... nu va reveni, asa ca...

Floricica Nou Venita ioana_marian62's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2012
    Postari in forum
    98
    si la ce legislatie avem noi in romania, si daca ar vrea sa o adopte cineva, avand in vedere ca are deja 16 ani ... face 18 ani pana atunci si nu v-a mai fi ea interesata de adoptie ... :))))) !

mada_lyna
    Guest
    ca sa nu mai zicem ca ar fi si f greu s-o adopti, tinand cont ca si-a renegat proprii parinti. eu m-as gandi asa: dak ii vede ca fiind insuportabili pe cei ce i-au dat nastere, pe mine,o simpla straina, m-ar face cu ou si cu otet. si apoi ar face cerere pt alta familie, pina ar ajunge la 18 de ani si i-ar veni mintea la cap.si hormonii s-ar fi asezat. sau nu?!!!

Floricica Nou Venita Tranc_Damaris's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2013
    Postari in forum
    4
    cred ca ia trecut dupa 10 minute dupa ce a postat acea afirmatie, era doar o rabufneala de moment.
    imi aduc aminte si eu in copilarie ca mai faceam astfel de afirmatii...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari