Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita dana76's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.11.2008
    Postari in forum
    26

Cand si cum imi pot lasa si invata copii sa mearga singuri la scola sau magazin?

Fetele mele gemene au 8 ani , la ce varsta le pot lasa singure sa meraga la scoala si cum sa le invat sa o faca ? cred ca le-ar face placere dar...nu stiu....si nici nu este neaparat necesar sa le las singure...sunt ascultatoare,scoala este la 5 minute de casa ,au de traversat trei strazi circulate de masini din care una semaforizata . La magazin sa-si cumpere cate ceva sigur isi doresc sa mearga,magazinul este la 200 m de casa ,au de traversat o strada circulata de masini. Afara singure le las doar in parcul din fata blocului de unde le pot supraveghea de pe geam si avand in vedere ca nu au voie sa iasa in strada ,sunt ascultatoare,ele stiu ce se poate intampla...Locuim in Spania,lumea este destul de civilizata insa ,pericole sunt peste tot in lume...
    Modificata de dana76; 17.04.2015 la 12:09:38.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari