Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita carmensomesan's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2007
    Postari in forum
    6

Viitorul tatic prezent la nastere?

Vreau sa va intreb daca ati auzit cum ca ar fi posibil ca sotul sa asiste si el la nastere in maternitatile de stat/sau cum ar fi posibil sa obtin acest lucru?mersi

Floricica Cu Vechime redroserou's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.08.2007
    Postari in forum
    7.114
    Din ce stiu nu se poate...dar probabil ca la mternitatile de stat daca ai relatii se poate orice...
    Eu stiu ca doar la privat se poate sa asiste tatii, dar si acolo nu la toate clinicile....
    Eu de ex nu as vrea sa asiste la nastere.....si nici ei nu cred ca ar putea suporta...

Floricica Avansata nena's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2007
    Postari in forum
    1.673
    nici eu nu as vrea sa asiste la nastyere...
    prefer sa ma descurc singura

Floricica Debutanta calauzitor's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.02.2008
    Postari in forum
    1.047
    ce te faci daca asista si lesina pe acolo? de cinwe trebuie sa aiba grija doctorul de el sau de tine?

Floricica Cu Vechime mikis_id's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.10.2007
    Postari in forum
    8.897
    sincer sotul meu sta bine pe picioare dar nu vreau sa ma vada plina de toate alea si pe bebe la fel ...prefer sa l stiu undeva pe holuri ca tot langa mine si langa bebe va fi cu gandul si cu inima

Floricica Avansata izzabella's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2007
    Postari in forum
    1.989
    eu sunt intre ... parca as vrea sa fie langa mine sa ma calmeze... dar parca nu as vrea sa ma vada plina de toate alea vb lui mikis, in orice caz dak o sa intre si el o sa stea la capul meu nici decum nu o sa-l las sa se uite in alta parte decat la fatza mea:))

Floricica Debutanta calauzitor's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.02.2008
    Postari in forum
    1.047
    Eu pe al meu nu-l vad sa reziste. El lesina si cind da singe, daramite sa vada cind il scoate pe bb. Mai ales ca eu fac cezariana.

Floricica Veterana cojocariuf's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2006
    Postari in forum
    16.061
    Eu n'as vrea ca sotul sa asiste la nastere mai ales la cat de sensibil e la fazele astea! eu zic mereu ca de asta a ales Dumnezeu sa dea viata femeia si nu barbatul...ei se cred doar viteji dar adevarul e ca nu prea fac fata suferineti! sotul meu la orice durere ia o pastila...asa ca mai bine sa nu ma vada atunci, in acele momente!

Floricica Avansata izzabella's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2007
    Postari in forum
    1.989
    al meu nu stiu dak rezista insa e f emotionat si knd facem eco ma tine strans de mana si da apa la soricei:)):))

Floricica Cu Vechime redroserou's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.08.2007
    Postari in forum
    7.114
    Ti-ai facut programare pentru eco morfofetala?
    La noi se face doar la Botezatu care e singurul cu 4D....
    Eu am facut la Bucuresti....
    Si daca nu vrei sa nasti in conditiile de la noi, sa-ti faci din timp programare ptr nastere la Bucuresti, Brasov sau unde or mai fi clinici particulare ca la bani iesi tot la fel...

Floricica Cu Vechime mikis_id's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.10.2007
    Postari in forum
    8.897
    nu mi am facut inca programare vreau sa ma duc vineri pe la el la cabinet sa vad cu cat timp inainte treb sa fac programarea ...pt ca eu as vrea urm eco sa o fac la sfarsitul lui aprilie cand voi avea aproape 6 luni ...ce zici e prea tarziu ? ca nu ma pricep

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari