Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita prelipceana's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.05.2009
    Postari in forum
    2
    Buna! sunt insarcinata in 9 luni, si saptamana asta (pe la sfarsit) ar cam trebui sa vina micuta (e fetita si sunt tare fericita) pe lume. Vreau sa nasc natural (nu ma opresteste nimic in momentul de fata...sa speram ca nu apare nimic de acum in colo) si problema e ca mi-e cam frica, am emotii...! Este prima sarcina. Stiu ca sunt fete care sunt mult mai tinere ca mine si au nascut,si poate nu s-au plans, dar m-am tinut viteaza... pana luni, cand am numarat zilele si am vazut ca mai sunt doaaarrr 4, pana ma voi interna( in caz ca nu vine mai repede). In acelasi timp ma si bucur foarte tare ca am trecut cu bine lunile de sarcina( nu am avut nici o problema, asa o sarcina usoara cum am avut eu, doresc sa aiba toate femeile)si ca in sfarsit o sa o vad pe zgatia care dansa in burtica la mine (pe oroce gen de muzica :)) ). Este bine ca am adoptat aceasta obtiune, si anume nasterea naturala? Ce sfaturi imi dati?

Floricica Nou Venita kkarmen's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2009
    Postari in forum
    158
    ana presupun....felicitari pentru alegere...si eu imi doresc asa sa nasc...iti tin pumnii, nastere usoara si sa fiti sanatosi

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari